Ayırma Çubuğu (Spreader Bar)

0

Bir işi ya da ilişkiyi güzel ve değerli kılan, ona ayırdığınız zaman ve harcadığınız emekle doğru orantılıdır. Bu ilişkide ise, BDSM malzemeleri emek harcamak isteyeceğiniz şeylerden biri olmalıdır. Ayırma çubuğu (Spreader bar) gibi, sürekli elinizin altında olacak bir malzemeyi, hazır bir şekilde satın almak yerine kendiniz yapmak için bu işe biraz zaman ayırın.

Evet, birçok hazır ayırma çubuğu alternatifiniz var. Deri kayışlılar, krom kaplamalar vb. gayet şık da duruyor üstelik ve fakat sizin, BDSM malzemelerinizi ellerinizle yapacak vaktiniz olmayabilir ya da buna zaman ayırmak istemiyor, bunları satın almak istiyor olabilirsiniz. Böyle bir durumda ise, size iyi misyoner geceler dilerim. BDSM size uygun mu değil mi tekrar gözden geçirin.

Ayırma çubuğu, kimi köle pozisyonları için başlangıçta kullanılan, pozisyona alışmasını sağlayan bir araçtır. Kölenizi sokmak ve bekletmek istediğiniz birçok zorlu pozisyonda istikrar sağlar. Alışılması güç pozisyonlara, bu çubuk yardımı ile daha kolay alıştırılabilir. Dikkat etmeniz gereken kısım, eğer köle yeterince esnek değilse onu zorlu pozisyonlara sokmamanız olacaktır.
ayırma çubuğuBu gibi pozisyonlar, esnek olmayanları zorlayacaktır. Amaç bizatihi zorlamak dahi olsa, daima gözlemleyin.
Kan dolaşımını kötü yönde etkileyecek pozisyonlar, kas zedelenmelerine sebep olabilecek pozisyonlar. Dikkat etmeniz gereken başlıca hususlardır.

Eğer kendiniz yapmak isterseniz, herhangi bir hırdavatçıdan bulabileceğiniz malzemeler:

  • Kürek sopası ya da sırığı – Genelde gürgen ağacından ve muhtelif boylarda mevcut.
  • Ahşap testeresi
  • Ahşap zımparası kağıdı
  • Somunlu halka (4 adet)
  • Tercihinize göre metal ya da deri kelepçe (bunu hırdavatçıya sormayın)
  • Ahşap verniği (Tamamen keyfi)

Edindiğiniz sırığı, partnerinizin boyunu da göz önünde bulundurarak kısaltın, uçlarını zımparalayın.
Ayakları ayırmak için gerekli mesafeden deliklerinizi açın, aynı işleri elleri ayırmak istediğiniz mesafe için de yapın, güzelce vernikleyin. Kuruduktan sonra somunları takıp, iyice sıkın. Halkalarınıza, kullanmak istediğiniz kelepçeleri takın ve bitti. Alın size homemade bdsm. Ayırma çubuğu tarifi dışında, bi’ ara sizlere nutellanın gizli tarifini de vereyim, evde yaparsınız.
bondage-playSevgiler.

Önceki İçerikİki Köle Bir Kırbaç
Sonraki İçerikBDSM ve Vücut Dili: Tokalaşma
İlişkilerimde zihinsel ve fiziksel dominasyonun olması gerektiğini düşünen biriyim. 2008-2009 yıllarından bu yana BDSM içerikli ilişkiler kuruyorum. Birçoğunuz gibi, ben de dışarıda bu yönünü belli etmeyenlerdenim. Yaşadığımız toplum, çıplak heykellere taşlar ve sopalarla saldıran bir toplum maalesef, anlamalarını beklememiz en iyi ihtimalle aptallık olur.