BDSM Eğitimi Süreci

0

BDSM eğitimi, kölenin itaate alışma süreci ve onda bu itaatin oluşmasını içeren süreçtir. Bu eğitim esnasında; iletişim, postür, yaşanan ilişkinin tarihi, detayları ve temel itaat eğitimleri verilir.

Yeterli aralıklarla görüşmeler sağlanır ve doğru yöntemler izlenirse genelde bu süreç 1-2 yıl arasını aşmamaktadır. Fakat bu aşağıdaki süreci anlattığım eğitim için geçerli bir süre. Asıl eğitim, söz konusu bu listenin ardından hala yanımda kalanlar için başlıyor. Bu ise oldukça manevi/duygusal ve benim “sır” diye nitelendirdiğim bir süreç. Oldukça da uzun bir zamana yayılır.

Klasik BDSM Eğitimi

Bu süreç, ilk adımlar olarak genelde şu düzende işler.

 1. Köle ile Tanışma

  – Bu tanışma sürecinin detaylarını ilgili başlıkta bulabilirsiniz.

 2. BDSM Hakkında Genel Bilgiler

  – Teorik olarak, tarafların onlar için BDSM’in ne ifade ettiğini ve ne beklediklerini birbirlerine aktardığı süreç.

 3. Kölelik Sözleşmesi

  – Eğer uzun soluklu bir ilişkiye başlamaya karar verildiyse, tarafların verdiği sözleri yazılı hale getirmesi, iki taraf içinde pozitif bir adım.

 4. Hedef belirleme ve Motivasyon

  – Köle için hedef belirlenmesi ve o hedef için motive edilmesi.

 5. Direnişinin Kırılması

  – Bu her zaman, her edilgen kişide rastlanan bir şey olmasa da. Köle bir konuda direnç gösterebilir. Efendi bu noktada bu direnci kırmak için çalışmalara başlar.

 6. İletişim Eğitimi

  – Bu adım, kendi içerisinde farklı varyasyonlara ayrılır ve ilişkideki BDSM’e dair ilk somut adımlardan biridir, detayları ilgili başlıkta mevcut.

 7. Vücut Dili

  – Kölenin sözlü iletişiminin yanında, söylediklerini hareketleri ile de desteklemesi beklenebilir.

 8. Köle Pozisyonları

  – Beraber geçirilen sürede, nasıl oturulacağı, bekleyeceği, yürüyeceği gibi ayrıntılar öğretilir.

 9. Acı Verici Uygulamalar

  – Çoğu zaman sebebi olmaksızın, kölenin acı eşiğini saptamak için ilk aşamalarda kullanılır.

 10. Psikolojik Baskıya Giriş

  – Sözleşme sınırları çerçevesinde, kölenin hayatı baskılanmaya ve kontrol altına alınmaya başlanır.

 11. Rol Oyunları

  – Her görüşmenin yoğun ve bunaltıcı geçmemesi için teneffüs gibi düşünülebilir. Pet play ya da DDLG gibi aralara serpiştirilecek, kölenin eğitimi ile alakalı ama daha eğlenceli sahnelerin organize edilmesi.

 12. BDSM Malzemeleri

  – Ağız topu, göz bandı, anal plug gibi, o an neye ulaşılmak isteniyorsa, o amaca uygun nesnelerin kullanılmaya başlanması.

 13. Orgazm Kontrolü

  – Kölenin, tahrik olma reflekslerini değiştirmeye başlayacak olan eğitimler.

Söz konusu bu maddeler, rahatlıkla çoğaltılabilir ve çoğaltılmalıdır da. Her madde kendi içinde farklı varyasyonlara bölünür ve dallanıp budaklanır. Kişiler birbirini tanıdıktan sonra, köle için en uygun yol haritası çıkarılıp, eğitime o düzene ve plana bağlı kalacak şekilde başlanır.

BDSM Eğitimi infografisi

BDSM eğitimlerinin belli bir standardı maalesef yok, çünkü ortada insan faktörü ve kişilik farklılıkları var. Efendinin köleyi getirmek istediği bir standart olabilir; fakat bunu yapmanın yolu her kişide aynı değil, değişkendir.

Tüm bu eğitimlerin sonunda köleye 3 ana unsurda doğru bir şekilde dokunulmuş olması gerekiyor.

 • Fiziksel
 • Zihinsel
 • Ruhsal

Bu 3 unsurdan birine dahi hakim olunamazsa, yeterli ahenk sağlanamaz. Ahenk sağlanmazsa n’olur? Hiçbir bok olmaz.
Blogun geri kalan kısımlarında BDSM eğitimi ile ilgili 100’den fazla makaleye ulaşabilirsiniz. Tek bir başlığa sığdırmak na mümkün olduğu için, her bir konuyu ayrı başlıklarda ele alıyorum.

Sevgiler.

Önceki İçerikManyaklaşmayın
Sonraki İçerikSapyoseksüel Birinin BDSM’e Yaklaşımı
İlişkilerimde zihinsel ve fiziksel dominasyonun olması gerektiğini düşünen biriyim. 2008-2009 yıllarından bu yana BDSM içerikli ilişkiler kuruyorum. Birçoğunuz gibi, ben de dışarıda bu yönünü belli etmeyenlerdenim. Yaşadığımız toplum, çıplak heykellere taşlar ve sopalarla saldıran bir toplum maalesef, anlamalarını beklememiz en iyi ihtimalle aptallık olur.