BDSM Hakkında Genel Bilgiler

2

Sadece BDSM hakkında değil, tüm dünyada otokrasi ve demokrasi zıtlıkları, kitleler üzerinde kontrol sağlamak için uzun yıllar boyunca mücadele etmiştir ve demokrasi kendini o kadar iyi pazarlamıştır ki bugün birine otokrat demek, hakaret sayılabilir. Konunun BDSM hakkında olan kısmına gelecek olursak.
Birçok Dominant için otokrasi ilkesi, hala prestijini koruyor ki kölelerinden, sorgusuz itaat ve inanç talep ediyorlar.
Bu güven sorunu, BDSM eğitimlerindeki başlangıç sorunlarından biridir.

Her ilişkide olduğu gibi, BDSM ilişkilerinde de iki taraf vardır. (Bazen daha çok olabiliyor)
Taraflardan biri, kendisine emanet edilen kişinin -ki bu kişi kendi rızası ile kendisini emanet eder- sorumlulukları ile çevrilidir. Efendi, kölesini doğru bir yolda ilerletmek ile yükümlüdür. Bu gerek ilişkide, gerek kölenin genel hayatında.
bdsm hakkında

BDSM Nedir

Efendi, tecrübeleri ve bu konudaki bilgisi ile genelde yolun tuzaklarını bilmektedir; fakat bu tuzakları açıkça kölesine aktarmayabilir. Çünkü bu tuzakların birçoğu, doğası gereği bilinçli birer test niteliğindedir.
Eğer Efendi, körlere rehberlik eden bir kör olmak istemiyorsa. Kölenin bir sonraki adımını her zaman daha önceden hesaplamalı, ön görmelidir. Kölesinin iç halini, duygularını, yolundaki durumunu ve daha birçok şeyi fark ediyor; ama söylemiyor olabilir.
Ne demişti İsa “Size söyleyecek çok şeyim var ama şu anda bunları kaldıramazsınız.”

BDSM Hakkında

Birçok nedenden dolayı Efendi, kölesi üzerinde otorite sahibi olmak ister.
Efendi, kölesinin yapması gereken hiçbir eylemi kendisi yapmaz ve evrimi için gerekli olan bir deneyimden onu korumaz.
Yeni başlayan deneyimsiz bir Efendi, hemen kölesini acıdan kurtarmak isteyebilir. Bununla sıklıkla karşılaştım; ama olan biten hakkında daha derin bir bilgiye sahip olduğunda, acıya farklı bir gözle bakar, çünkü acının eğitici değerini bilir.

Efendi, köleye sürekli, tek seferlik ya da periyodik görevler verir. Bu görevler kölenin kendi hakkında olabilir, olmayadabilir. Köle bazen bu isteklerin, kendisi tarafından değil, aslında Efendisi tarafından yapılması gerektiği düşüncesine kapılabilir.
Bir resim eğitiminde öğretmenin, öğrencisinin yerine resimi çizmeye çalışması ne ise. BDSM eğitiminde de kölenin yapması gereken şeylerin, Efendisi tarafından yapılması o dur.
Yapılması gereken, Efendi tarafından, neyin nasıl yapılacağını köleye aktarmak ve iş bittikten sonra kölenin hatalarını tespit edip, bunları düzeltmeye koyulmaktır.

BDSM ve Güven

Efendi eğer, belirli bir yolun faydasız olacağı fikrinde haklıysa ve köle onun emrini dinlemeyip o yolda giderse, köle kısa sürede hatasını anlayacak ve içerdiği bilgelikten dolayı Efendisinin tavsiyelerinin değerini anlayacaktır; bunu takiben, gelecekte Efendisinin emirlerine daha fazla önem vermeye hazır olacaktır ve bu söz dinlemeyişinin cezasını mutlaka çekecektir. Böyle bir durum yaşanana kadar gerçek sadakatin sunulması nadir gözükür.

Güven kanıtı olarak gözü kapalı itaat talep etmek, köle adayı tarafından şüpheyle karşılanmalıdır. Kimse kendini tanıtmadan, karşı tarafın onu tanımasına zaman vermeden, bu şekilde bir itaat talep etmemelidir. Gelen okuyucu e-postalarından yola çıkarak, bazı kimselerin istekleri ve talepleri o kadar uç, yersiz ve gereksizmiş ki, kölenin bu istekleri ne yerine getirmesi ne de anlamlandırması mümkün. BDSM tube gibi birçok bdsm pornosu içerikli sitede gösterilen görüntüler, gerçeği yansıtmamakta.
Yeni bir tanışmada, Dominant kişinin iddiaları değer taşımaz. Sonuçta her şeyi söyleyebilir ve ne kadar şarlatansa, beyanları ve iddiaları o kadar abartılı olacaktır.

Yeni tanıştığınız Dominant kişi, düşüncelerinde istikrarsız ve bağlantısız mı? Sinirine hakim olamıyor mu? Görünümü berbat ve bakımsız mı? Kendisi ve çevresi, düzensiz ve kirli mi? Senin gösterdiğin saygının ve güvenin, tadını çıkarıyor gibi görünen nahoş karakterde biri mi? Böyle birinden uzak durmak gerekir. BDSM’de asla sağduyumuzu terk etmeyelim ve hatırlayalım ki, bir ağaç ancak meyvelerinden tanınır ve eğer meyveler düzensizlik ve ahlaksızlıksa o ağacın altına sığınmayın.

GIF

Efendi Köle İlişkisine Başlarken

Samimiyetle ve elinden gelen en iyi şekilde doğru ilişkiyi arayan köle, garip taleplere karşı temkinli olmalıdır. Eğer o talep bir sözleşme maddesi ile ya da dini inanca bağlı bir yemin ile destekleniyorsa. Örneğin, kölenin Efendisinden ayrılma durumunda dahi itaatin bırakılamayacağı gibi. Akıllı bir insan bu sözü vermekle, boş bir kağıdın altına imza atmanın aynı şey olduğunu bilir.

Ayrıca, eğer tehditle veya başka yollarla ilişkiden ayrılmayı zorlaştıran bir şeylerle karşılaşırsa, hemen kaçmaya başlamalı. Hiç uzatmadan ilişkiyi sonlandırmanın yolunu bulmalı.

Tüm bunların dışında BDSM eğitimi oldukça katı olabilir. Acı çekmeden yolu tamamladıklarını iddia edenler için bir kaç kelamım var.
“Hiç hata yapmayan kişi, hiçbir şey yapmayan kişidir.”
BDSM eğitiminin katı olması demek, ilişkinin her daim katı olacağı anlamına gelmez. Kendini onun hizmetine bırakan ruhlara karşı gerektiğinde nazik olmayı da bilmeli Efendi.

Kölenin; acıyı ve cezayı hak eden davranışları ne kadar hızlı azalıyorsa, Efendi işini o kadar iyi yapıyor demektir. Öte yandan kölenin ilişki boyunca, bir ana hedefi ve kısa hedefleri olmalı. Bu hedeflere ulaşmak için motivasyona ihtiyaç duyacaktır, bu hedefler konusunda Dominant, köleyi en iyi şekilde motive edebilmelidir. Söz konusu hedefler, genel anlamda amaçlanan BDSM eğitimine hizmet etmeli; sebepsiz, altı boş ve amaçsız hedefler belirleniyorsa bu bir süre sonra can sıkıcı olmaya başlayacaktır. Hedef ve motivasyon hakkında blogta açıklayıcı bir makale var.

Daha fazla, BDSM hakkında bilgi arıyorsanız, blogta gezinmeye devam edebilirsiniz. DDLG hakkında bilgi arıyorsanız blogu dolaşmaya devam edebilirsiniz.

Sevgiler.
Önceki İçerikDDLG Nedir
Sonraki İçerikBDSM’de Motivasyon ve Hedef
İlişkilerimde zihinsel ve fiziksel dominasyonun olması gerektiğini düşünen biriyim. 2008-2009 yıllarından bu yana BDSM içerikli ilişkiler kuruyorum. Birçoğunuz gibi, ben de dışarıda bu yönünü belli etmeyenlerdenim. Yaşadığımız toplum, çıplak heykellere taşlar ve sopalarla saldıran bir toplum maalesef, anlamalarını beklememiz en iyi ihtimalle aptallık olur.