Bdsm Ne Değildir?

1

Karşılaşabileceğiniz diğer yaşam biçimlerinde olduğu gibi, BDSM hakkında da duyduğunuz birçok gerçek olmayan şey vardır. BDSM Nedir, ne değildir. En çok karşılaşılanları sıralamaya çalışalım.

1 – Birini, bir bodrum katında kilitleyebilir, orada eziyet edebilir ve bunu BDSM olarak adlandırabilirsiniz.

Yanlış.
Gerçek şu ki, eğer kişi kasıtlı olarak bu tür bir etkileşime razı olmazsa, birisini kendi iradesi dışında alıkoymak kanunlara aykırıdır. Öyle bir şey olsa, BDSM Türkiye‘de gazetelerin 3. sayfasında yaşanıyor olurdu.

2 – Birisini anlamsız bir şekilde dövün ve ona BDSM deyin.

Oldu amına koyayım.
Kişi, böyle şiddetli bir dayak istemediği sürece (ki çok az insan bunu ister), bu da birçok yasaya aykırıdır ve BDSM ortamında dahi önerilen bir yol değildir.

3 – BDSM kötüye kullanımdan, istismardan başka bir şey değildir.

Yanlış.
Bu, BDSM tabanlı ilişkilerin altındaki gerçek motivasyonları yanlış yorumlamaktır. BDSM ilişkisindeki kişilerin; kamçılar, tasmalar ve benzeri birçok şey ile uğraştığı doğru olsa da, her iki taraf bunu isteyerek yapar. Akıl sağlığı yerinde 2 bireyin, karşılıklı istedikleri bir şeyin istismar olup olmaması ise, görece tartışılabilir.

4 – BDSM, psikolojik açıdan sapkın bir durumdur.

Tartışılır bir konu.
BDSM birçok kişi için, cinsel yaşama yeni bir boyut katmanın başka bir yoludur; fakat hastalık olup olmadığı hakkındaki tartışmaları. Köle Olma İsteği Bir Hastalık mı? Başlığından inceleyebilirsiniz.

Sonuçta BDSM’e ilişkin kendi kişisel tanımlarınız da olmalı. Efendi Köle şeklinde bir ilişki kurmak kimi insanlar için tamamen tatmin edici ve güvenli bir yol olabilir.

BDSM Nedir ve ne değildiri, BDSM’e başlamak isteyen herkes doğru bir şekilde araştırmalı.
Evet, BDSM’e kötü bir nam vermek için bazı şeylerin yapıldığı doğru, ancak bunlar çok az ve çok uzakta. Genelde ise sadece porno.

Sevgiler.

Önceki İçerikBDSM Pozisyonları ve İstikrarı
Sonraki İçerikKöle Nasıl Yönetilmeli
İlişkilerimde zihinsel ve fiziksel dominasyonun olması gerektiğini düşünen biriyim. 2008-2009 yıllarından bu yana BDSM içerikli ilişkiler kuruyorum. Birçoğunuz gibi, ben de dışarıda bu yönünü belli etmeyenlerdenim. Yaşadığımız toplum, çıplak heykellere taşlar ve sopalarla saldıran bir toplum maalesef, anlamalarını beklememiz en iyi ihtimalle aptallık olur.