BDSM ve Güven

1

Güven, geleneksel ilişkilerde sıkça tartışılan bir şeydir, ancak BDSM söz konusu olduğunda bu daha da önemli bir konu haline gelir. Güven BDSM’in esas dayanağıdır, güven duygusu olmadan hızlı bir şekilde ilişki parçalanabilir. BDSM ilişkinizden en iyi şekilde faydalanabilmek için, Efendi veya köle olun bu farketmez, zindanınıza adım atmadan önce güven sorunu üzerinde çalıştığınızdan ve bunu kısmende olsa aştığınızdan emin olun.

Eh, hemen güvenelim mi yani?
Diğer ilişki türlerinde de olduğu gibi, güven hemen gerçekleşen bir şey değildir. Diğer ilişkilerde, kolay güven veren bir yapınız varsa, güzel. Bu iyi bir şey. Efendinize kendinizi vermeden önce, onu tanıyın. Yavaşça başlayın, ilk buluşmanızda bolca sohbet edin. Birbirinize sürekli e-posta gönderip, konuşmanızı sürdürün. Birkaç hafta içinde nasıl biri olduğu hakkında bir fikir edinebilirsiniz, ama dikkatli olun. Emin olun.

Bunlardan ziyade, güven, statik bir kavram değildir. Buluşmalarınızda güveni arttırmaya devam etmeniz gerekiyor. Birlikte olduğunuz zamanlarda, temel kural niteliğinde olması gereken birkaç şey var:

-Birbirinize ait zamana saygı duymalısınız – Karşısındaki kişinin zamanına saygı duymayan birinden daha üzücü bir şey yoktur. Her ikinizin de sürekli olarak söz verdiği zamanda, taahhüt ettiği yerde olmaya özen göstermesi gereklidir. Geç kalmayın. Tüm bunların yanı sıra, sadece görüşmelerde ki birbirinize ayırdığınız zaman değil, yazışarak, telefonda ya da hangi kanal ile konuşuyorsanız o sırada da başka bir şeyle uğraşmayıp, birbirinize odaklanmaya önem gösterin.
Her ne ile uğraşıyorsanız, bir saat beklesin, bir şey olmaz.

-Birbirinize ait sınırlara saygı göstermelisiniz – Net bir Efendi köle ilişkisi kurmaya başladığınızda sözleşmenizde sınırlarınızı belirlersiniz. Bu sınırların hiç bir zaman unutulmaması gerekir. Unutmayın.

-Güvenli sözcük demek, durmak demektir – Güvenli sözcüğünüzün uygun bir şekilde kullanıldığından emin olun. Bu sözcük kullanıldığında her şey durur. Durduk yere kullanmayın.

Güven, bu kurallara birden çok defa uyulmadığında kaybolabilecek bir şeydir. Bu nedenle, baştan bu kurallara uymaya başlamak önemlidir.

Diğer ilişkilerde de olduğu gibi, BDSM durumunda da güven kopabilir. Bu durumlarda, yapabileceğiniz birkaç farklı şey var. Her şeyden önce, ihlali tartışmak ve daha sonra bunun önüne geçmek için çalışın. Güvenin tekrar kazanılması için uygun bir zemin yaratın. Bu güven tekrar kurulmazsa, o zaman ilişkinin yürüyüp yürümediğini düşünebilirsiniz.

İlişkiniz ne olursa olsun, ilişkinin, her iki taraf için de sağlıklı olması için güven önemlidir.

İtaatkâr ve ya Dominant, fiziksel ve duygusal olarak, güvenmedikleri birisiyle aktif olarak beraber olursa kendine eziyet eder. BDSM, tamamen güvenmediğiniz biriyle yeni deneyimler edinmekle yaşanamaz.
Beklenmedik bir şekilde terk edilenler hakkında ve ya duygusal olarak ezilenler hakkında, yaralanmış kırılmış olanlar kişilerden her ay tonlarca e-posta alıyorum.

BDSM, her açıdan güvenebileceğiniz biri ile yaşadığınızda size zevk verebilir. Aksi halde, acı, hasar, pişmanlık vs
Sevgiler.

Önceki İçerikMistress nedir? Çok saçma değil midir?
Sonraki İçerikBDSM’de Acı ve Anksiyete
İlişkilerimde zihinsel ve fiziksel dominasyonun olması gerektiğini düşünen biriyim. 2008-2009 yıllarından bu yana BDSM içerikli ilişkiler kuruyorum. Birçoğunuz gibi, ben de dışarıda bu yönünü belli etmeyenlerdenim. Yaşadığımız toplum, çıplak heykellere taşlar ve sopalarla saldıran bir toplum maalesef, anlamalarını beklememiz en iyi ihtimalle aptallık olur.