BDSM ve Şiddet: Şiddet Türleri

0

İlişkilerimiz de, birçok şey gibi her zaman istediğimiz şekilde gitmeyebiliyor; ve bu yanlış giden şeyi tespit edip düzeltmek, ilişkinin devamı için hayati önem taşıyor. Bir Efendi köle ilişkisinde de, aslında tıpkı diğer ilişkilerde olduğu gibi, yapılan eylemlerin reaksiyonları vardır. BDSM ilişkisindeki fark ise, hangi hatalara ne gibi tepkiler verileceği önceden konuşulmuş, büyük ölçüde bilgilendirilmiştir.

“Evlendiğimizde hiç böyle değildi ama şimdi kocam beni dövüyor” bunu onlarca insandan duymuşsunuzdur, duymadıysanız bir sabah Müge Anlı’yı izleyin, hard BDSM orada dönüyor, bizler çok masumuz. Neyse konuya dönelim. İşte bu gibi durumlar, ilişkinin daha en başında, kişilerin vereceği reaksiyonları partnerine söylememesi ya da kendisi de vereceği tepkileri bilmemesinden kaynaklanıyor.

Bu yazıya artık Spotifyüzerinden ulaşabilirsin!

BDSM’de kullanılacak ceza yöntemleri, şiddet ve acı içerebilir; ama daha önce de söylediğim gibi, acı ikazın cisimleşmiş halidir ve acının eğitici değeri vardır. Bu minvalde bakıldığında; metodik, bilinçli ve kontrollü şiddet için salt “kötü” demek, tartışmalı bir konu haline döner.Şiddet denildiğinde ilk akla gelen her ne kadar fiziksel şiddet olsa da, şiddetin de kendi içinde türleri vardır.

Fiziksel Şiddet

Fiziksel şiddet, sözlü ikazdan sonra, bir BDSM ilişkisinde ilk önce uygulanan cezalandırma yöntemlerinden biridir. Bunun için; kırbaç, kamçı, kemer, mum, buz, elektrik gibi malzemeler ya da direkt tokat, saç çekme, boğaz sıkma gibi nesne yardımcısız yöntemler de uygulanıyor. Fiziksel şiddetteki temel prensip, başlangıçta görüşülen sınırları geçmemek ve kontrolünü kaybetmemektir.
Köle ne kadar mazoşist olursa olsun ve işlediği suç ne kadar büyük olursa olsun, vücudunda kalıcı bir hasar vermemek en önemli şeylerden biri. Blogun geri kalanında, BDSM ve Mum Kullanımı gibi birçok başlıkta, konuyu irdeledim örneğin, Acı Vermeye Adım Adım Başlayın

Psikolojik Şiddet

BDSM ilişkileri, yapısı gereği içerisinde bir miktar psikolojik baskıyı doğuştan barındırır. Bu; baskı ve kontrol altında tutmak, karar mekanizmasını elinden almak gibi. Ayriyeten; sözlü aşağılama, bir hayvan gibi davranmasını sağlama, pissing, scat, diğer köleler ile kıyaslama, görmezden gelme / yok sayma, şahsına küfür / hakaret vb. yöntemlerle cezalandırılmasında uygulanan şiddet türüdür. Bu yöntemlerin, hangisinin doğru, hangisinin yanlış olduğu başka bir tartışma konusu olsa da, tek doğru bir yöntem, gereklilik ya da gereksizlik diye sabit bir şey yok. Olmasa iyi diyen de var. Ben yapıyorum.
Bu konu hakkında Pet Play Nedir ve Köleyi Kelimeler Olmadan Aşağılamak başlıklarına da göz atabilirsiniz.

Cinsel Şiddet (Cinsel Sadizm)

Sıradan bir BDSM ilişkisinde, ilişkinin yapısı gereği cinsel ilişki zaten sert geçmekte, burada bahsi geçen söz konusu “şiddet” eylemi, saçını çekmek, birkaç şaplak atmak değil.
Bu şiddet türü; istemediği biri ile cinsel ilişkiye zorlamak, başkalarına sunmak, kabul etmediği bir yoldan cinsel ilişkiye girmek, kısacası ilişkinin en başında rızasının alınmadığı bütün cinsel eylemler, cinsel şiddet kategorisine girer. İlişkiye bir yararı olmayacağı gibi genelde duygusal yönden de bir çöküntü yaratır.

şiddet türleri

Ekonomik Şiddet

Ekonomik şiddet, kölenin gelirinin tümüne ya da önemli bir kısmına el koymak, ihtiyaçlarını tespit edip, ya sadece ihtiyacı kadar ya da ihtiyacından az miktarlarda harçlık vererek, ekonomik özgürlüğünü elinden almakla vuku bulmakta.

Şiddet türlerinin ve yöntemlerinin hepsi, tarafların ilişkiye başlamadan önce, anlaştıkları, hemfikir oldukları çizgide olmalı. Bu anlaşma esnasında, kalıcı hasar verecek, sağlığınızı etkileyecek istekler söz konusu ise ya bunların kaldırılmasını talep edin ya da ilişkiye hiç başlamamayı düşünün. BDSM’de acının eğitici bir rolü var evet; fakat bunun için sağlığınızı riske atmanıza gerek yok. Kalçalarınızdaki morlukların, kısa sürede geçmesi dileği ile.

Sevgiler.

Önceki İçerikDaddy Kink (DDLG, ABDL ve CGL)
Sonraki İçerikKöle Saygıyı Hak Eder mi?
İlişkilerimde zihinsel ve fiziksel dominasyonun olması gerektiğini düşünen biriyim. 2008-2009 yıllarından bu yana BDSM içerikli ilişkiler kuruyorum. Birçoğunuz gibi, ben de dışarıda bu yönünü belli etmeyenlerdenim. Yaşadığımız toplum, çıplak heykellere taşlar ve sopalarla saldıran bir toplum maalesef, anlamalarını beklememiz en iyi ihtimalle aptallık olur.