BDSM’de Acı ve Anksiyete

1

Köle olarak, hissedebileceğiniz bir çok şey vardır. Acı, baskı, korku, aynı zamanda sevinç, coşku ve tatlı bir boyun eğme. Ancak yoğun bir seansta, ne hissettiğinize karar vermek zor olabilir. Korkunuzun endişe haline geldiğinden ve ya ezici hale geldiğinden endişe ediyor olabilirsiniz, bu yüzden güvenli sözcüğünüzü kullanmanız gerekebilir. Bununla birlikte, anın tadını çıkartmak varken erkenden durdurmakta istemezsiniz. Ne hissettiğinizi düşünmek zor olabilir, bu yüzden seansı gerçekten durdurup durdurmamaya ihtiyacınız olup olmadığını veya acı eşiğinizi zorlamanız gerektiğini iyice düşünün.

Korku ve kaygı vücudun aslında daha fazla acı çektiğini hissettirir. Bu, sizi bilgilendirmek için vücudun hayatta kalma mekanizmasıdır, kendinizi içine attığınız tehlikeli durumdan kaçmanız gerektiğini gösterir. Ormanda hayatta kalmak için mükemmeldir. Fakat bu durum başka.

Gerçekten acı çektiğinizden ve korkunuzun sizi rahatsız etmediğinden emin olmak için, acı uygulamalarında, birden çok ara verin. Eğer bu ara sırasında acı gitmişse ve bu konuda aşırı endişe duymuyorsanız, seansa devam edebilirsiniz.
Eğer bir şeyler gerçekten yanlış ise, bunun yanlış olduğunu bilirsiniz ve seansı düşünmeden durdurursunuz. Kendinizi ne kadar zorladığınızı not edin ve bir daha ki sefere kendinizi daha fazla zorlayın. Korku ve endişe ile uğraşırken minik adımlar atmak her zaman en iyisidir.

Bazen, partnerinizle birlikte bir seans yapıyor olabilirsiniz ve bu sizin için yeni olan bir uygulama olabilir. Yaşadığınız yeni hissiyatlar ezici olabilir. Bununla birlikte, yeni olduklarından, biraz sonra ne olacağını bilmediğinizden, durdurmanız gerektiğini düşünüyor olabilirsiniz. Bu düşünceler yeni köleler için genelde aynıdır. Kalp atış hızınızı yavaşlatmaya başlamak için mümkün olduğunca derin nefes almaya başlamalısınız. Eğer aşırı derecede korktuğunuzu ya da acı içinde olduğunuzu düşünüyorsanız, doğru düşünemiyorsanız, o zaman uygulama durdurulmalıdır. Ancak tepkileriniz üzerinde kontrol sahibi olmaya başladığınızda, derin nefes almanın ve zevk aldığınız bir şeyin üzerine odaklanmanın, daha az acı duyacağınız bir duruma geri döneceğini göreceksiniz.

Efendinizle başladığınız her yeni seansta, daha önce yapmış olduğunuzdan daha fazlasını yapabilmek için bir fırsatınız olur. Her seferinde bir öncekinin üzerine çıkamayabilirsiniz, ancak her seansta çabalamalısınız. Efendiniz bunu fark edecektir.

Sevgiler.

 

Önceki İçerikBDSM ve Güven
Sonraki İçerikVücudunuzla Barışın
İlişkilerimde zihinsel ve fiziksel dominasyonun olması gerektiğini düşünen biriyim. 2008-2009 yıllarından bu yana BDSM içerikli ilişkiler kuruyorum. Birçoğunuz gibi, ben de dışarıda bu yönünü belli etmeyenlerdenim. Yaşadığımız toplum, çıplak heykellere taşlar ve sopalarla saldıran bir toplum maalesef, anlamalarını beklememiz en iyi ihtimalle aptallık olur.