Sadece BDSM ilişkilerinde değil, hayatın her alanında sebep-sonuç ilişkisi vardır. Buna göre yaşarız, trafikte, markette, toplu taşımada, her yerde. BDSM cezaları da bir BDSM ilişkisinde olmazsa olmaz bir yerdedir.

BDSM ilişkilerinde de sebep sonuç ilişkisi var ve sonuçlar sebeplere bağlı olarak ceza ya da ödül olarak karşımıza çıkıyor.
Az önce her yer dediğim hayatın genelinde, genelde cezalar vardır, kimse size kırmızı ışıkta beklediniz diye ödül vermez ama geçerseniz ceza verir.
Fakat ödülün olduğu her yerde ceza mutlaka vardır. Tanrı bile cennet cehennemi ile böyle yapıyor.

Şu an konu ödül değil ceza zaten.

Cezalar tamamen verenin hükmüne kalmış bir durum; fakat bu demek değil ki dişlerini kıracak, diz kapaklarını parçalayacaksın. Hayır.

Ceza konusu açıldığında akla şiddet, şiddet dendiğinde ise akla fiziksel şiddet gelir; fakat şiddetin de kendi içinde varyasyonları vardır. Şiddetin Türleri başlığından bu konuyu inceleyebilirsiniz. Ceza olarak fiziksel şiddet tercih edildiğinde ise, uygulanılmaya karar verilen cezaya adım adım başlanır. bkz: Acı Vermeye Adım Adım Başlayın

BDSM Cezaları

Köleye verilen cezalar, her ne kadar verenin insiyatifine kalmış olsa da, dikkat edilmesi gereken şey, kişiye kaldırabileceğinden fazla yük bindirmemek.
Bir diğeri kalıcı hasar bırakmamak. Hem psikolojik hem de fiziksel anlamda.
Tüm bu unsurlara dikkat ederek tasarlanmalı cezalar.
Bir diğer önemli hatta çok önemli unsur ise ki bunu diğerlerinden ayırmak lazım. Sağlıksal durumlar.
İlişkinin başında; kölenin, kronik rahatsızlıkları varsa öğrenilmeli. Astım, kalp, tansiyon, panik atak vb.
Örneğin, astımı olan birine nefes oyunları yaptırmamak gerek ki, başına bir şey gelmesin.
Unutmayın, köle sizin hor kullanmanız için yanınızda değil.

Bdsm cezaları, biraz hayal gücünüz, biraz elinizdeki materyaller, biraz da uygulayacağınız kişinin durumuna ve hakkettiğine bağlı olarak değişmekte.
Bu doğrultuda; kırbaçlar, kemerler, ipler, ufak tefek elektrikler, nefessiz bırakmalar, mumlar, ateş, kesici / delici unsurlar -her ne kadar önermesem de-, aşağılamalar, yalnız bırakmalar, duymazdan ya da görmezden gelmeler, kullanılmakta.
Başlık başlık blogun geri kalanında, materyallerin kullanım şekillerine değinmeye çalıştım.

“Bir mala sahip olmak demek, onu illa hor kullanacaksınız anlamına gelmez.”

Sevgiler.

Önceki İçerikKöle Gidiyorsa Sorun Nerededir
Sonraki İçerikBDSM’de Ödül Yöntemi
İlişkilerimde zihinsel ve fiziksel dominasyonun olması gerektiğini düşünen biriyim. 2008-2009 yıllarından bu yana BDSM içerikli ilişkiler kuruyorum. Birçoğunuz gibi, ben de dışarıda bu yönünü belli etmeyenlerdenim. Yaşadığımız toplum, çıplak heykellere taşlar ve sopalarla saldıran bir toplum maalesef, anlamalarını beklememiz en iyi ihtimalle aptallık olur.