Bir Kölenin Perspektifinden: Efendi Olmak

0

Şuana kadar köle olmak üzerine belki de birçok yazı okumuşsunuzdur Efendim’in yazıları da dahil olmak üzere. Köle olmanın birçok zorluğu üzerine yazılar yazılmıştır ama Efendilerin karşılaştığı şeylerin iç yüzü hakkında pek bir bilgi verilmemiştir. Ben bu yazıda dominant tarafların mücadele etmek durumunda oldukları konulardan ve bazı şeylerin içyüzünden bahsetmek istiyorum. Küçük bir not: bunlar sadece benim gözlemlerim ve hislerim.

  • İtaatinde olan insanların sağlığının iyi olduğundan emin olmak: Baştan söylemek isterim bu konuda çoğu zaman Efendime çok sorun çıkarmışımdır. Bu konu sadece fiziksel olarak sorunları değil ayrıca psikolojik olarak sorunları da içeriyor. Her iki şekilde de maalesef çok sorun çıkardığım doğru. Bir köle olarak hiçbir şey yapamıyorum psikolojisine girdiğim, en küçük şeyleri büyüttüğüm dönemler çok oldu. Her sefer Efendim benden umudunu kesmeyip beni karşısına alıp yardımcı oldu. Hastalandığım zamanlarda ona hizmet edemememin üzüntüsünü yaşarken bana hizmetin birçok türü olduğunu öğretti ve hizmet edemeyince edindiğim üzüntüyü atlatmama yardımcı oldu. Sizin fiziksel ve psikolojik sağlığınızın iyi olması için birçok şey yapıyorlar. Bazı durumlarda Efendim’in benimle ilgilenmekten kendine ilgilenecek zamanı bulamamasından korkuyorum. Benim kendime endişelendiğimden daha çok Efendim’in bana endişelendiğini hissedebiliyorum. Evet, bu his tarif edilemez derecede güzel ama yarattığı baskıyı hayal bile edemiyorum.
  • İtaatinde olan kişilerin başarılı olmasına yardımcı olma: Hepimiz başarılı olmak isteriz doğal olarak bu hem sosyal hayatımızda geçerlidir hem de özel hayatımızda. Fakat bu başarıya giden yolda birçok zorluk vardır. Bir örnek vererek başlamak daha iyi olur diye düşünüyorum bu maddeye. 20li yaşlarımın en başındayım, bir anlam aradığım bu dönemlerde yarınımı çalmışlar gibi davranıyorum. Biraz açmak gerekirse, gördüğüm bir şeyi sanki şimdi yapamazsam hayatım boyunca yapamayacak olmaktan korkuyorum. Bu beni köle olmam, okulum ve işim varken ayrıca birçok şeye yönlendiriyor. Bilirsiniz çok şeyle uğraşırken ve hepsinde başarı yakalamaya çalışırken, hepsinde başarısız da olabilirsiniz çünkü harcadığınız zaman giderek azalır her bir şey için. Bu konuda Efendim beni hizaya getiren tek unsur diyebilirim. Efendim benim programımın ona hizmet etmeye, okuluma, işime ve kendime zamanımın olduğuna emin olarak benim başka şeylere katılmamı onaylar. Bu düzenleme olmasaydı içinde olduğum birçok şeyde başarısız olabilirdim. Mantıklı hareket etmenize yardımcı olur Efendiniz ve gelecekte aldığınız karardan pişman olmamanız için size doğru yolu gösterir. Efendim ile belli konularda ettiğimiz sohbetler bana okulda da yardımcı oldu. Bunları planlayıp, sizin kapasitenizi görmek bence zor bir iş. Aşırı yüklenme çökmeye sebep olurken çok rahat olmak da tembelliğe yol açabilir. Her zaman bunu en sağlıklı çizgide tutmaya çalışırlar.
  • Hatalarla başa çıkma: Bir köle olarak hatamın çok olduğunu söyleyebilirim. Bu hataları tekrarladığımda çok oldu itiraf etmek gerekirse. Hataları gösterip cezalandırıp doğruyu gösterme dönemi zor olabilir diye düşünüyorum. Daha doğrusu inancını kaybetmeden tekrar düzeltmek. Örneklendirmek gerekirse, bir konuyu bir kez anlattığımız zaman anlaşılmasını isteriz. İlişkilerde bu hatalar tek seferde anlaşılamıyor maalesef ki. Özellikle bir BDSM ilişkisinde hataların düzeltilmesi itaat ve bağ konusunda önemli bir rol oynuyor. Köle gözünüzde nihai iyi olmak ister yani iyi bir köle. Onu bu yola getirmek için yapılan planlar, yol haritaları tek bir hata ile değişmek zorunda kalabilir. Direnç ile karşılaşıldığında bu durum farklı bir boyut kazanıyor. Demek istediğim, hareketlerime göre yapılan planlar, bıkmadan düzeltilen hatalarım ve şimdiki beni yaratmak için ustaca yontulduğum bu dönem boyunca karşımdaki varlığın erdemi ve sabrı karşısında şaşkınlık içindeyim. Bu bazı insanların “tüm yük kölenin üzerinde” düşüncesine karşı göstermek istediğim sadece tek bir örnek. Bu planları yapmak, kararları almak çok detaylı bir düşünme süreci gerektirir.
  • Güven sağlama: Bir kölenin güvenini kazanmak zor olabilir çünkü bunu etkileyen faktör çoktur mesela önceki ilişkinin kötü sonuçlanması gibi. Kölenin güvenini kazanmadan ilerleme kaydetmek zor olabilir sonuç olarak kölenizin aklında her zaman soru işaretleri olabilir. Bu soru işaretleri giderilmediği zaman itaatin önüne geçebilir. Bu güven ortamını sağlamak zordur. Sonuç olarak karşınızdaki kişi elinin, ayağının bağlanmasına, gözlerinin kapatılmasına yani kısaca savunmasız olmaya evet der. Bunu yapacak insana güvenmenin ve bu güven ortamının sağlanmasının ne kadar zor olduğunu bir düşünün.

Bu yazıyı daha çok bazı insanların köle işin büyük kısmını yapar düşüncesine karşı ele almak istedim. Yukarıda bahsettiğim maddelere daha birçok madde ekleyebilirim. Bir ilişkide her iki tarafın da katkısı büyüktür. Bazı insanlar sanırsam bu ilişkiyi sadece köle yürütüyor gibi kavramış, yukarıdaki maddelere bakarak ne kadar yanıldıklarını görebilirsiniz. Gördüğünüz fotoğrafların, okuduğunuz bu yazıların arkasındaki emeği ve özveriyi göz ardı etmemek lazım.

Önceki İçerikAcı ile Başa Çıkmak
Sonraki İçerikTasmalanmak
20 yaşındayım. Öğrenciyim. İki yıldır Efendim'in hizmetindeyim. DDLG yatkınlığı da olan tasmalı bir köleyim. Efendim istediği sürece hizmetinde olacağım.