Bondage Nedir? İpler Gerçekten Şart mı?

1

Bondage, genellikle BDSM ilişkilerinde, baskın tarafın itaatkar tarafı, ipler ve belli tekniklerle bağlayarak, esaret altında bırakmasıdır.

BDSM’i araştırmaya başladığınızda, kelepçeler, halatlar, tasmalar gibi birçok ilgi çekici materyal ile karşılaşırsınız, mutlaka bondage terimi ile de karşılaşacaksınızdır; fakat Efendi ya da Hanımefendi olmak isteyen biri için ilk başta ipler biraz endişe verici gelebilir.

Peki bondage? Basit gibi görünse de biraz tecrübe gerektirebilir. Peki, BDSM ilişkisinde ipler gerçekten gerekli mi? Ben gerekli olduğunu düşünsem de, tüm ilişkiler farklı tatlara sahip olduğu için, sizin kuracağınız ilişkide %100 olması gerekmez.

Bondage basit bir eğlence değil, daha ziyade sembolik bir uygulamadır. Bazı insanlar için bu uygulama, aynı zamanda bizi bağlayan şeylerin bizi özgürleştirdiğini göstermenin bir yoludur. Çoğu insan BDSM’i hayat felsefesi olarak düşünmediğinden bunu daha ayrıntılı bir şekilde açıklayayım. Çoğu insan cinsel arzularından utanç duyar. Bazıları için kölelik fikri. Dünyanın geri kalanına, toplumun standartlarını umursamadıklarını söylemenin bir yoludur. İyi hissettiği için, yapmak istediğini yapmaktır.

Köleyi bağlamak oldukça yaygındır. Çünkü bu, çalışma ile herkesin öğrenebileceği bir şeydir, az maliyetle ve bol tecrübe ile tabii ki. Decathlon’a girip envai çeşit ipe ulaşabilirsiniz. Bağlanma, BDSM dünyasında standart uygulama olarak da kabul görür.

Bağlı kalmadan bdsm eğitimi verebilir misin?
Esaret, eğitimi kolaylaştırabilir evet. Ancak ipler yardımcı olsa da, köle pozisyonları ve genel eğitimleri konularında daha fazla bilgi sahibi olmak şarttır. Yani evet, halat ya da başka bir esaret aracı olmadan eğitilebilir. Fakat, esaret yöntemleri ile başlamak, kölenin Efendisine daha fazla güvenmesini öğretecektir.(Tabii bu bağlama işlemlerinde büyük sorunlar yaşanmazsa)

Gerçek şu ki Efendi, köleyi bir esaret aracı kullanmaksızın kontrol edebilir, edebilmelidir. Olması gerekenler, Efendinin köleye tamamen kendi kontrolü altında olduğunu göstermesidir. Sözlü eğitim, aşağılama, cezalar, sürekli eğitim ve değerlendirmeler yoluyla bu elde edilebilir. Bağlama, ilk etaplarda elbette yardımcı olabilir, ancak Efendi veya Hanımefendi’nin gücü, köleyi motive edici esas faktör olmalıdır.

Bondage nedir? Kontrol nedir? Kontrol birçok açıdan tanımlanmış bir şeydir. Bağlama, kontrolün sadece bir biçimi. Bazıları için gerekli olsa da, Efendiye göre değişecek bir cevaptır bu.

Sevgiler.
Önceki İçerikBuluşmadan Önce Vücudun Hazırlığı
Sonraki İçerikKöle Korkmalı mıdır?
İlişkilerimde zihinsel ve fiziksel dominasyonun olması gerektiğini düşünen biriyim. 2008-2009 yıllarından bu yana BDSM içerikli ilişkiler kuruyorum. Birçoğunuz gibi, ben de dışarıda bu yönünü belli etmeyenlerdenim. Yaşadığımız toplum, çıplak heykellere taşlar ve sopalarla saldıran bir toplum maalesef, anlamalarını beklememiz en iyi ihtimalle aptallık olur.