Daddy Kink (DDLG, ABDL ve CGL)

3

Daddy Kink, Dominant Daddy Little Girl açılımıyla, baskın tarafın baba, edilgen tarafın lg(little girl) olduğu DDLG türü. Çoğu zaman BDSM’in içinde bir role play olarak kullanılsa da, tam zamanlı bir ilişki olarak da kullanılabilir. İlişkideki little girl rolünü üstlenen kişinin, daddy rolündeki kişiden, mutlaka yaşça küçük olmasına gerek yok, hatta reşit olması gerekli. Her ne kadar öyle gözükse de, ensest bir ilişki ya da reşit olmayan kişilerin kurduğu bir ilişki türü değildir. Olmamalıdır.

Her geçen gün daha fazla yaygınlaşan, BDSM’in bir alt kültürü olmasına rağmen, daha yumuşak bir yapıya sahip olmasından dolayı, BDSM’e nazaran daha fazla kişi tarafından sevilen; Daddy Kink, DDLG ve onunla bağlantılı olan ABDL ve CGL türlerini irdeleyeceğiz.
Bu terimleri burada açacağım ama daha fazlası için BDSM Terimleri sayfasına bi’ bakabilirsin.

Daddy Kink konusuna, belli belirsiz aralıkla değiniyorum; detayları için, DDLG İlişkileri ve DDLG Nedir başlıklı konuları inceleyebilirsiniz.

ABDL

Adult Baby Diaper Lover, “yetişkin bebek ve bebek bezi sever” gibi bir anlama gelen, bir ilişki türünden ziyade bir tür fetiş. Cinsel Fetişizm tanımı için ilgili sayfa da bakabilirsiniz.
Yetişkin bir kişinin, bebek gibi davranıp; biberon, emzik, bebek bezi kullanmasını içeren, bunları çoğu zaman cinsel bir tahrik unsuru olarak gören, bir fetiş türüdür. Aslında bu fetiş türü için neredeyse tamamen bebek bezi fetişizmi denebilir, zira bunlar yabancı forumlarda sabahtan akşama kadar, hangi bebek bezi daha rahat, hangisi daha az maliyetli gibi konuları tartışıyorlar.abdlBebek taklidi yapan sevgiliye rastladığınızda, bu tavrına biraz dikkat etmek isteyebilirsiniz. Bu, kronik bir durum ise ve bundan keyif alıyorsa, DDLG eğilimi olması yüksek ihtimal. Fakat bu demek değil ki, DDLG’nin bir sonraki evresi ABDL’dir, hayır. ABDL için bazı araştırmalar, kişilik/davranış bozukluğu sonucuna varsa da, DDLG için böyle bir sonuç veren araştırmaya henüz rastlamadım.

CGL

Care Giver / Little CGL ya da CG/l olarak karşınıza çıkacak bu tür, hemen hemen birçok açıdan DDLG benzeri olsa da, DDLG’de ki daddy rolünün baskın ve egemen tavrı bu türde karşımıza çıkmaz. Edilgen kişiye, yine bir anne baba ya da bakıcı gibi; koruyucu, kollayıcı bir tavırla yaklaşılan bir türdür. Lakin cezalara çok fazla yer yok CGL’de.
Ufaklık rolünü üstlenen kişinin; bakımı, banyosu, saçlarının taranması, uykudan önce masal anlatılması gibi BDSM’e göre çok daha soft ritüelleri vardır.

CGL üzerine kurulu bir ilişkide, seks olabilir de olmayabilir de, cinsellik elzem bir rol oynamaz. İlişkiler, tıpkı Daddy kink, abdl, ddlg’de olduğu gibi bunda da, yetişkin kişiler tarafından yaşanır, Baba/anne, kız çocuğu/oğlan çocuğu olsa da, ensest bir ilişki değildir.

Sevgiler.

Önceki İçerikİletişim Eğitimi
Sonraki İçerikBDSM ve Şiddet: Şiddet Türleri
İlişkilerimde zihinsel ve fiziksel dominasyonun olması gerektiğini düşünen biriyim. 2008-2009 yıllarından bu yana BDSM içerikli ilişkiler kuruyorum. Birçoğunuz gibi, ben de dışarıda bu yönünü belli etmeyenlerdenim. Yaşadığımız toplum, çıplak heykellere taşlar ve sopalarla saldıran bir toplum maalesef, anlamalarını beklememiz en iyi ihtimalle aptallık olur.