DDLG İlişkileri

4

DDLG (Daddy Dom Little Girl)

DDLG konusu tartışmaya oldukça açık bir konu, bu ilişki türü kimisi için bir role play iken, kimisi için tüm bir ilişki biçimi olabiliyor. Daddy Kink’i nasıl kullanacağınız sizin tercihinize kalmış. Bu ilişki türünde genellikle “baba” ilişkiden sorumlu olan kişidir. Bazıları bunun yerine Efendi’yi tercih ederek bu baba teriminin çok yumuşak olduğunu düşünür.
Peki DDLG nedir

Bu biraz tartışmalı bir tanımdır, çünkü çoğu kişi DDLG’nin, tıpkı BDSM gibi tüm hayata yayılması ve tarafların sürekli buna uygun davranması gerekliliğini savunuyor. Oysa bu tür, erkek için Oedipus kompleksini, dişi için ise Elektra kompleksini tetikleyici, aslında tehlikeli bir oyun olabilir.

DDLG Psikolojik Bir Sorun mu?

Oidipus kompleksi

ya da Oedipus karmaşası, Sigmund Freud’un kurucusu olduğu psikanalitik teoriye göre karşı cinsteki ebeveyni sahiplenme ve kendi cinsinden ebeveyni safdışı etme konusunda çocuğun beslediği duygu, düşünce, dürtü ve fantezilerin toplamı.

Elektra kompleksi

Sigmund Freud’un bir görüşü olan Oedipus kompleksinin kız çocukları için geçerli olanıdır. 3-6 yaş arası (fallik dönem) çocuklarının babaya aşırı düşkün olmaları ve anneyi rakip olarak görmeleri olarak tanımlanmaktadır.

Baba/kız rollerinin, BDSM ilişkisinde taraflar arasında bir bağlantı oluşturmaya yardımcı olabilecek çağrışımları da vardır. Bir kişinin koruyucusu olduğu düşünülen bir kişinin varlığı, güveni arttıran bir unsurdur.

Zaten BDSM ilişkisinde olup olmamanıza bakmaksızın, köle eğitimi ve bir baba olma süreci, köle ile konuşma ile başlar. Bunun, kendinize saygılı olmasını sağlayan bir terim olup olmadığını veya onları tedirgin eden bir terim olup olmadığını görmeniz gerekir. Köle için garip bir şey olup olmadığını görmek için seans tamamlandıktan sonra bunu konuşmalısınız.
ddlgBir köleyi etkili bir şekilde yönetmek için bir takım sert ve hızlı kuralları belirlediğinizden emin olmalısınız. Köle bu kurallara uymazsa, babalar onları cezalandırır ve köle babalarını hayal kırıklığına uğratmak istemez. Kölenin, onlardan hayal kırıklığına uğrayabildiğiniz kadar, onlarla gurur da duyabilecek biri olduğunuzu ifade etmelisiniz. Onların içindeki iyiliği her zaman görmeye istekli olduğunuzu belli edin, aynı zamanda da katı bir disiplin sahibi olmalısınız.

Eğer baba kızdırılırsa, sözleşmede bahsedilen cezaları alıp, seanslarda kullanmak gerekecektir. Çoğunlukla, şaplak atmak çok etkilidir, çünkü bu genellikle bir ebeveyn tarafından çocuğuna kullanılan bir şeydir. Kölenizi dizinizin üzerine koymak ve kendisinden hayal kırıklığına uğradığınızı, cezalandırmak istemediğinizi; fakat size başka seçenek vermediğini söylemelisiniz. Bu rolü ne kadar çok oynarsanız. Köle, BDSM ilişkinizdeki yerini o kadar çok görebilir ve bu sizin rolünüze daha kolay yerleşmenizi sağlar.

DD/lg Sadece Bir Roleplay mi?

Aslında hem evet, hem hayır. “Daddy fantezisi” gibi üstün körü bakmamak lazım hiç değilse. İlişkideki dominant tarafın, sorumlunun kim olduğunu net bir şekilde tanımlamasının yanı sıra, daha besleyici ve yönlendirici bir tarafı olması gerekir. DD/LG sayesinde her zaman kaba biri olmak yerine, kölelerini tam potansiyellerine yönlendirmeye çalışan bir kişi olduğunuzu gösterebilirsiniz. Cezalandırılması gereken davranışları cezalandırırken, onlardaki iyi davranışları da her zaman ödüllendirin. Sonucunda herkes kazanır, ancak gerçek rollerinin ne olduğunu da herkes bilir. DDLG porno sektörü açısında da sık sık kullanılan bir sahnedir; fakat ne yazık ki ekranlara yansıyan kısım salt cinsellik.
ddlg ne demek

Hayatında, okulunda, işinde başarılı olması için; dominant, köleyi yönlendirmeli. Sürekli doğru olana teşvik etmeli. Onu gelebilecek zararlı şeylerden korumalıdır.

DDLG ile ilgilendiğinizi düşünüyorsanız sayfada hissetiğiniz yaşı çıkarabileceğimiz küçük bir ddlg testi mevcut.

Sevgiler.

Önceki İçerikBDSM ve Spor
Sonraki İçerikİlk Buluşma ve Sonrası
İlişkilerimde zihinsel ve fiziksel dominasyonun olması gerektiğini düşünen biriyim. 2008-2009 yıllarından bu yana BDSM içerikli ilişkiler kuruyorum. Birçoğunuz gibi, ben de dışarıda bu yönünü belli etmeyenlerdenim. Yaşadığımız toplum, çıplak heykellere taşlar ve sopalarla saldıran bir toplum maalesef, anlamalarını beklememiz en iyi ihtimalle aptallık olur.