DDLG Nedir

3

Daddy Dom Little Girl kelimelerinin kısaltmasıdır. DDLG, bir kişinin; bebeklikten, ergen ya da yetişkin bir çocuğa kadar değişebilecek yaşlarda, hareket edebildiği ve giyinebildiği bir seans veya tüm bir ilişki olarak tanımlanır. İlişkinin Dominant Daddy kısmı, bebeği dizginleyecek ya da gerektiği yerde şımartacak, ilgilenip ilişkiyi şekillendirecek kişidir.

Tam Olarak, DDLG Nedir

Bu biraz tartışmalı bir tanımdır, çünkü başkaları Ageplay’in sadece bir rol oyunu olduğunu düşünebilir. Ben bu yazıda genel tutmayı tercih ediyorum, göreceli bir durum.
Ageplay, cinsel ilişkiler içerebilir veya içermeyedebilir, buna kesin çizgiler koymak 3. bir kişi tarafından mümkün değil, bu konu için kölelik sözleşmesi adlı yazıya da göz atabilirsiniz. Tüm BDSM ilişkilerinde olduğu gibi DDLG ilişkisinde de sınırlar ve şartlar en başta oluşturulmalıdır. İnternet çöplüğünde bu konunun da cılkı çıkmış, DDLG Twitter gibi ortamlarda herkes bol keseden atıp tutmaya başlamış, 10 kızımızdan 9’u babygirl iddiası ile “premsesim ben” şeklinde kendini tanımlasa da, benim kendimi astronot olarak tanımlamamla eşittir. Zira ben de yeterince içtiğimde uçabiliyorum.

İlişki genellikle Baba / kız ilişkisi bazında gerçekleşir ancak ilişkiye seksi unsurlar eklemek eğlenceli olabilir.
Popüler inancın aksine, ilişkideki çocuğun, minik, küçük bir fiziğe sahip olması gerekmez. Ayrıca hetero, homo, bi ve aseksüel ya da panseksüel vb. olabilir. Ayrıca geniş bir beklenti ile de gelebilir. Bir oyuncak araba ya da çizgi film ya da boyama kitabı sevebilir, isteyebilir. Zaman zaman şımarıklık yapabilir, babası ile oyun oynamak isteyebilir.

İnternet’te bulacağınız birkaç kısaltma:
ABDL – Adult Baby Diaper Lover (Bebek gibi davranmayı ve giyinmeyi seven kimse)
İnfantilizm – Büyüme bozukluğu (Sadece ilişkide değil, genel olarak bebek gibi davranma eğilimi gösterirler)
DD/lg – Dominant Daddy / Little Girl (Baba / kız ilişkisi)

DDLG ile ilgilendiğinizi düşünüyorsanız sayfada hissetiğiniz yaşı çıkarabileceğimiz küçük bir ddlg testi mevcut.

Bu ilişkide (ki bu bir tek seanslık veya uzun vadeli bir ilişki olabilir), genellikle Dominant; kurallar, yönergeler ve görevler atar. Bazı örneklerle; yatma vakitleri, ev işleri ve ev ödevlerinin zamanında yapılması için kurallar koyabilir, programlayabilir ve genelde görevler yerine getirildikçe nazik olur Dominant.
Görevlerin amacı, çoğunlukla kişinin, daha iyi bir kişi olmasına yardım etmek, yönlendirmek ve yardımcı olmak amacıyla yapılandırılır. Baba, verdiği görevler yerine getirilmediğinde, çocuğu cezalandırabilir.

İlişkideki çocuk ya da bebek rolüne sahip kişiler aslında çocuk değildir, buna açıklık getirmek gerekir. Olgunlaşmamış ya da sorumsuz değildirler. (İnfantilizm durumu dışında)
Birçoğunun bu ilişki dışında, stresli ve zorlayıcı bir hayatı vardır. Önemli ve zor bir işe, okulda yoğun bir ders programına sahip olabilirler.

DDLG Nedir; bu ilişki, onlar için bir dinlenme alanıdır. DDLG ilişkilerinin hoş kısmı, kısa bir süre için bile olsa, her şeyden sorumlu olmama hissidir.
Sorumlu bir baba, onları savunmasızlıklarında korur ve hayatlarında, okullarında, işlerinde başarılı olabilmeleri için motive eder, çalıştırır. DDLG Türkiye ve birçok kültür için yanlış anlaşılmaya ve uygulanmaya müsait hakeza hassas bir konudur. Porno sektörü dahi bu konuya çok fazla eğilim göstermekten imtina edip, sadece daddy – baby girl, sugar daddy gibi başlıklar atıp, temayı çok fazla buna uygun düzenlemiyor. Zira her coğrafya için oldukça hassas ve ince bir çizgisi olan bir konu.

Sevgiler.

Önceki İçerikHeves
Sonraki İçerikBDSM Hakkında Genel Bilgiler
İlişkilerimde zihinsel ve fiziksel dominasyonun olması gerektiğini düşünen biriyim. 2008-2009 yıllarından bu yana BDSM içerikli ilişkiler kuruyorum. Birçoğunuz gibi, ben de dışarıda bu yönünü belli etmeyenlerdenim. Yaşadığımız toplum, çıplak heykellere taşlar ve sopalarla saldıran bir toplum maalesef, anlamalarını beklememiz en iyi ihtimalle aptallık olur.