Efendi Köle İlişkisinde Şiddet Şart mı?

3

Şiddetin birçok alt türü olsa da, ben bugün fiziksel şiddetin, BDSM ilişkilerindeki yerinden bahsedeceğim, diğer türleri için BDSM ve Şiddet: Şiddetin Türleri başlığına göz atabilirsiniz.

Bana göre, esnetilemez kalıplar içine yerleştirilen her ilişki, sıkıntılı başlar. Bu kalıplar sabit olmaktan çıkarılıp, tarafların yarattığı sinerjiye göre daha dinamik şartlardan oluşmalı.

BDSM ilişkilerinde birçok değişken vardır, bunu tıpkı vanilla ilişkilerdeki gibi düşünebilirsiniz. Örneğin daha önce beraber olduğun kişi ile, haftada bir mutlaka sinemaya giderken, ondan sonra beraber olduğun kişi ile bu etkinliği hiç yapmayabilirsin, zira onunla bunu yapmak ikinize de keyif vermez, başka bir şey yapmaktan keyif alıyorsunuzdur. Kişiler değişirse, şartlarda büyük ölçüde değişir.

Gelgelelim Efendi köle ilişkisinde, şiddet konusu pek öyle değil. İster, S/M (Sadist/Mazoşist) bir çerçevede; ister, D/S (Dominant/Slave) bir çerçevede olsun ilişkiniz, şiddet muhakkak yer alacaktır.

S/M ilişkilerde, ilişkinin doğası gereği şiddet ve acı baş roldedir. Bir sebep olmaksızın şiddet kullanılır ve taraflar bu konudan zaten memnundur. Bunun olması için bu ilişkiye başlamışlardır. Ezcümle S/M tabanlı ilişkilerde şiddet ve acı, olmazsa olmaz.

Öte yandan D/S ilişkilerde, şiddet ve acı konusu biraz daha metodik ve ihtiyaçtan dolayı kullanılan bir enstrümandır. Çünkü acının eğitici bir değeri vardır ve dominant, kölesini eğitirken bazı noktalarda bu değerden faydalanmak isteyebilir. D/S ilişkilerde şöyle bir durum var ki eğitim tamamlandığında ve kölede salt itaat oluşturulduğunda, artık acıya pek gerek kalmaz.

Unutmayın, herkesin şiddet anlayışı ve acı eşiği birbirinden çok farklıdır. Bir D/S ilişkisi içerisindeyseniz gereksiz şiddetten uzak durmaya çalışın. Yaralanmaların ve kalıcı hasarların oluşmamasına azami özen gösterin.

Bir mala sahip olmanız demek, onu illa hor kullanacaksınız anlamına gelmez. Bunu sadece gerektiğinde, ikaz için kullanın. Unutmayın; acı, ikazın cisimleşmiş halidir.

Sevgiler.

Önceki İçerikKöle ile İtaatkar Arasındaki Fark Nedir
Sonraki İçerikSoru: BDSM’e Ne Kadar Talep Var?
İlişkilerimde zihinsel ve fiziksel dominasyonun olması gerektiğini düşünen biriyim. 2008-2009 yıllarından bu yana BDSM içerikli ilişkiler kuruyorum. Birçoğunuz gibi, ben de dışarıda bu yönünü belli etmeyenlerdenim. Yaşadığımız toplum, çıplak heykellere taşlar ve sopalarla saldıran bir toplum maalesef, anlamalarını beklememiz en iyi ihtimalle aptallık olur.