Efendinin Sorumlulukları

1

Efendinin sorumluluğu başta kendisine karşıdır, ardından kölesine karşıdır.
Bir Dominant kendi kişisel gelişimini ve donanımını daima arttırmalıdır ama neden?

Ona inanan ve güvenen bir kölesi vardır.
O zor anlarında sığınacağı bir şeye sahip değil, aksine sığınma kapısıdır.
Kendine hakim olması gerekir.

Yanlış karar verme lüksü yoktur. Yanlış bir şey yapıp (aman yerim dayağımı otururum diyemez.) Eğer bir yanlışlık gördüyse, derhal eyleme geçmek zorundadır. Dolayısı ile sorunları iyi analiz edip, derinlemesine düşünen bir yapıya sahip olmalıdır.

Birçok konu da egosunu bastırıp, karşılaştığı olası her durumda sakinliğini korumalı ve fevri davranmamalıdır.

Aşk, sadakat ve itaat konularını doğru kavramış ve değerlendirmiş olmalıdır. Aksi halde köle için azap bir ilişki haline gelecektir. Kölenin Efendisine karşı bu konuda hiç şüphe barındırmaması gerekir ki bunu da sağlayacak yine Efendidir. Bdsm eğitiminin önemli bir parçasıdır.

Efendi köle ilişkisi, insan oğlunun kendi ile savaşarak varabileceği bir noktadır. Zevkleri doğrultusunda bunu seçen bireyden Efendi ya da köle olmaz. Olmamalı. Eziyet görmekten, aşağılanmaktan hoşlanan biri rahatlıkla birine kölelik yapabilecek olsa da, bu kişiye tam manası ile itaatkar diyemeyiz, itaat kavramını çözmeli ve bunu severek yerine getirmelidir. Önce bir itaat edelim sonra neden itaat ettiğimizi düşünürüz şeklinde bir yaklaşım, kabul edilemez. Çok karşılaştım bugüne kadar 3 gün sonra karşılaşmamak üzere ayrıldık.Bütün bu zorlukları topladığımızda bir Efendinin. “Olabilmesi” için sağlam bir karakter ve bilgi birikimi olması gerektiği sonucu görememek için biraz geri zekalı olmak gerekiyor. Kendi düşüncelerini oluşturamamış birinin, başkasının düşüncelerine zerk etmesi pek mümkün değil.

Efendinin bu kendine ayırdığı sürelerde ise kölenin tek sorumluluğu, dizinin dibinde usluca oturması.
Efendi yönettiği kişinin sadece bedenine değil tüm duygularına zerk edememiş ise, mükemmel değildir.

Kendine hükmedemeyen başkasına da hükmedemez.


Sevgiler.