Efendinin Sorumlulukları

1

Efendinin sorumluluğu her insan gibi başta kendisine karşı, sonra ise kölesine karşıdır.
Bir Dominant kendi kişisel gelişimini ve donanımını daima arttırmalıdır ama neden?

Ona inanan ve güvenen biri var.
O zor anlarında sığınacağı bir şeye sahip değil, aksine sığınma kapısıdır.
Kendine hakim olması gerekir.

Yanlış karar verme lüksü yoktur. Yanlış bir şey yapıp (aman yerim dayağımı otururum diyemez.) Yanlışlık yapma lüksü yok dedik ama böyle de insan olmaz o da bir gerçek, yanlış bir karar halinde derhal eyleme geçmek zorundadır. Dolayısı ile sorunları iyi analiz edip, derinlemesine düşünen bir yapıya sahip olmalıdır.

Birçok konuda egosunu bastırıp, karşılaştığı olası her durumda sakinliğini korumalı ve fevri davranmamalıdır.

Aşk, sadakat ve itaat konularını doğru kavramış ve değerlendirmiş olmalıdır. Aksi halde köle için azap bir ilişki haline gelecektir. Kölenin Efendisine karşı bu konuda hiç şüphe barındırmaması gerekir ki bunu da sağlayacak yine Efendidir. BDSM eğitiminin önemli bir parçası.

Efendi köle ilişkisi, insan oğlunun kendi ile savaşarak varabileceği bir noktadır. Zevkleri doğrultusunda bunu seçen bireyden Efendi ya da köle olmaz. Olmamalı. Eziyet görmekten, aşağılanmaktan hoşlanan biri rahatlıkla birine kölelik yapabilecek gibi görünse de, bu kişiye tam manası ile itaatkar diyemeyiz, itaat kavramını çözmeli ve bunu severek yerine getirmelidir. Önce bir itaat edelim sonra neden itaat ettiğimizi düşünürüz şeklinde bir yaklaşım, kabul edilemez.
Bütün bu zorlukları topladığımızda bir Efendinin “Olabilmesi” için, hem duygu durum, hem entelektüelite gibi konularda ortanın üzerinde olmalı sonucu çıkar. Kendi düşüncelerini oluşturamamış birinin, başkasının düşüncelerine zerk etmesi pek mümkün değil.

Efendi yönettiği kişinin sadece bedenine değil tüm duygularına zerk edememiş ise, eksik kalacaktır.
Kendine hükmedemeyen başkasına da hükmedemez.

Sevgiler.

Önceki İçerikBDSM’de Sadakat
Sonraki İçerikBDSM’de Kullanılan Nesneler
İlişkilerimde zihinsel ve fiziksel dominasyonun olması gerektiğini düşünen biriyim. 2008-2009 yıllarından bu yana BDSM içerikli ilişkiler kuruyorum. Birçoğunuz gibi, ben de dışarıda bu yönünü belli etmeyenlerdenim. Yaşadığımız toplum, çıplak heykellere taşlar ve sopalarla saldıran bir toplum maalesef, anlamalarını beklememiz en iyi ihtimalle aptallık olur.