Eğitim Şekilleri

1
Bu yazarak ya da konuşarak anlatılabilecek bir şey değil maalesef. Çünkü, eğitim yöntemleri şunlardır. Şunlar da bu şekilde uygulanır demek yanlış olur. 
 
Bir kişide muazzam sonuç veren bir yöntem diğer kişide çok kötü bir sonuç verebilir.
Eğitim, kişilere bilgi ve beceri yüklenmesi olayına denir. Her şeyden önce bu sürecin başında sub’ın eğitime açık olması verileni almak istemesi gerekmektir. Eğer böyle değilse kafasından aşağı okyanusu boca etsek, alttan şarrr diye boşalır.
 

     Temel olarak BDSM’de 3 çeşit eğitim yöntemi vardır.

      1- Ödül Ödül Yöntemi :  Bu yöntem de eğitilene istisnasız yaptığı her doğru şey için, her söz dinleyişi için ottan boktan sebepten herşey için ödül verilir. Başarısız olduğu zaman ise ödülü kesilir, bu şekilde bir süre sonra söylenenleri sadece ödül almak için yapar. Doğru ve önerdiğim bir yöntem değildir. Belki 1-2 haftada etkisini gösterir evet ama 1-2 ayda yok olur. Saman alevi tarzı bir yöntemdir.
      2 – Ödül Ceza Yöntemi : Benimde benimsediğim bir yöntemdir, eğitilenin her yararlı ve istenilen hareketinde, yapılan harakete oranla ödül verilir, istenilmeyen hal ve hareketinde ise boyutuna göre ceza verilir.
      3 – Ceza Ceza Yöntemi : Bu ağır bir yöntemdir. Eğitilen asla ödül almaz, istenileni yaptığı sürece normal devam eder ama her hatasında cezalarla karşılaşır. Bir yerden sonra eğitilen tam itaate kavuşur aslında etkili bir yöntemdir. Bu yöntemin etkili bir yöntem olması, diğerlerinin etkisiz olduğu anlamına gelmiyor tabii.
Tüm bunları bodozlama uygulamaya kalkmayın, eldeki köle adayı bunların hepsine uygun da olabilir, hiç birine de uygun olmayabilir.

Sevgiler.
Önceki İçerikYönetme Sanatı
Sonraki İçerikSahiplenmek Nedir?
İlişkilerimde zihinsel ve fiziksel dominasyonun olması gerektiğini düşünen biriyim. 2008-2009 yıllarından bu yana BDSM içerikli ilişkiler kuruyorum. Birçoğunuz gibi, ben de dışarıda bu yönünü belli etmeyenlerdenim. Yaşadığımız toplum, çıplak heykellere taşlar ve sopalarla saldıran bir toplum maalesef, anlamalarını beklememiz en iyi ihtimalle aptallık olur.