Erotizm Olmadan BDSM

0

Birçok çiftin BDSM’i ilişkisinde test etmeye başlamasının nedenlerinden biri, cinsel yaşamlarına bazı kıvılcımlar ekleyip eklemeyeceklerini görmektir. Ancak bunun yaşayan insanların tümünün BDSM yaşam tarzına dahil olmalarının nedeni bu değil. Bazen, bir kişi BDSM’i, güç mücadelesini ele alıp alamayacaklarını görmek için denemek isteyebilir. Kontrolü başka bir kişiye, bunun neye benzediğini anlamak için bir süre teslim etmek isteyebilirler.
BDSM teriminin ne anlama geldiğini hatırlamak isteyebilirsiniz: esaret, hakimiyet, teslim olma (veya sadizm) ve mazoşizm. Bu terimlere bakarsanız, erotizm fikrini zaten göremezsiniz.

Birçok kişi bu farklı rolleri erotik bulabilirken, hatırlamanız gereken şey, mutlaka cinsel olmamasıdır. Tıpkı seks yapmadan bir insanı sevebileceğiniz gibi, herhangi bir cinsel dokunuş veya hareket olmadan da BDSM ilişkisi kurabilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey, her iki tarafın da amaçlarının ne olduğunu ve ne yapacaklarını ya da yapmayacaklarını bilmelerini sağlamaktır.

Kimi insan dizginlerini bir süreliğine de olsa başkasına vermek istiyor. Hiç seks olmasa bile emirlere uymaktan başka bir şey yapmıyor. Birçok kişi için, bu kontrolün verilmesi aynı zamanda başka bir insana güvenin, bir eylemidir.

Erotik sahnelerin oluşmayacağı bir BDSM ilişkisi kurmak istiyor olabilirsiniz. Sadece cinsel aktivite yoksunluğundan bahsetmiyorum. Direkt erotizm yoksunluğundan bahsediyorum. İstemedikleriniz hakkında net olmanız gerekir. Elbette, bir bodrumda sonsuza kadar zincirlenmeyeceğinizden emin olacak kadar tanımalısınız karşınızdakini. Güvenilir birini bulmanız bu konuda ekstra önemli.

BDSM’i denemek istiyor ancak seks kısmı ile ilgilenmiyorsanız, seks olmadan güç mücadelesini keşfetmek konusunda yetkin biri ile konuşun. BDSM, sınırlarınızın ne olduğunu görmek için heyecan verici bir yoldur.
Bunu onaylıyor ve ya katılıyor muyum? -Pek değil.
Şahsi görüşüm. Kişi, her yönü ile hizmet edebilmeli.
Uygulanabilir mi? -Elbette.

Sevgiler.

 

Önceki İçerikVücudunuzla Barışın
Sonraki İçerikİlişkiniz Sönmeye Başlarsa
İlişkilerimde zihinsel ve fiziksel dominasyonun olması gerektiğini düşünen biriyim. 2008-2009 yıllarından bu yana BDSM içerikli ilişkiler kuruyorum. Birçoğunuz gibi, ben de dışarıda bu yönünü belli etmeyenlerdenim. Yaşadığımız toplum, çıplak heykellere taşlar ve sopalarla saldıran bir toplum maalesef, anlamalarını beklememiz en iyi ihtimalle aptallık olur.