Heves

1

Heves kelimesi dilimize Arapça bir kelime olan “hawas”tan girmiştir ve sözlük anlamı, “boş şeylerle gönül eğlemek”tir.
Şu an bulunduğunuz bloga, 2009 yılından bu yana veri girmekteyim, eski yazıları düzenli olarak gözden geçirip, düzeltilmesi gereken yerleri revize etmekteyim.

Hamile iken BDSM seanslarında neler olması gerektiğinden tutun, kullanmanız gereken muma kadar, BDSM başlığı altında olması gereken her konuyu yalın bir dille anlatmaya özen gösteriyorum. Geriye dönüp şöyle bir baktığımda 100’den fazla yazı birikmiş, belki kimisi tamamen boş ve zırvadır; fakat eminim ki bunları bastırsam minik bir BDSM el kitabım olabilir.
Ben bu konuya bu kadar özveri ile yaklaşıyor ve ciddiye alıyorken, hayatıma aldığım kişilerden de pek tabii aynısını beklemem kadar normal ve tabii bir şey yok.

Birinin hayatına girmeye karar verdiğinizde, bu adımı atmadan önce mutlaka kendinize sormanız gereken şeyler var.

*Şu an bu konuya ve/veya kişiye yoğun bir ilgi duyuyorum peki 3 ay sonra da aynı ilgiyi duyabilecek miyim?
Bu tabii ki deneyimlemeden bilemeyeceğiniz bir şey olsa da kendinizi az biraz tanıyorsanız, bir varsayımda bulunabilirsiniz. Bu konu ve/veya kişi sizin için denemelik mi yoksa kalıcı olmasını beklediğiniz bir şey mi? Bunu detaylıca düşünün.

*Bu ilişkinin yükleyeceği sorumlulukları kaldırabilecek miyim?
Örneğin daha önceki hayatınızda, sırf canınız istemiyor diye telefonu cevaplamayan tiplerden olabilirsiniz. Bu ilişkide, böyle olmayacağını bilin, Efendinizi bir köle olarak bekletme lüksünüzün olmadığının farkına varın ve adım atmadan evvel bunu biraz düşünün.

*Önceliklerimi değiştirebilecek miyim?
Evet bu da, bir heves bu ilişkiye başlayanlarda yapması zor bir madde. Aile ilişkilerinizi bir kenara bırakırsak. Diğer tüm durumlarınızın önüne Efendinizi koyabilecek misiniz? Zevklerinizden, hobilerinizden ve daha birçok şeyden Efendiniz emrettiğinde vazgeçebilecek misiniz?

*Değersiz olmayı kaldırabilecek miyim?
Daha önceki ilişkilerinizde el üstünde tutulmuş olabilirsiniz, ilgi alakaya boğulmuş olabilirsiniz; fakat bu ilişkide tam tersi olacağını biraz düşünün ve size nasıl hissettirdiğine göre kararınızı şekillendirin.

*Değersiz olmaya alışmışken ya da kabul etmişken Efendim bana aşırı ilgi göstermeye başlarsa, ona ya da ilişkiye karşı olan tutumum değişir mi?
Efendiniz size o gün, sevgiliniz gibi davranmak isteyebilir, geçen çok sert ve disiplinli 2 ayın ardından, birkaç gece sizi göğsünde uyutmaya karar verebilir. Bu durumda, yelkenleri suya indirecek ve ertesi gün uyandığınızda Efendinizin kölesi olduğunu unutacak mısınız?
Unutkanlık demişken.

*Unutkanımdır biraz ben, Efendimin emirlerini unutur muyum acaba?
Bu da sizin kendinize sormanız gereken diğer bir önemli soru. Arkadaş ilişkileriniz de “aa ben onu unuttum” diyerek geçebilirsiniz. Efendinize bunu söylediğinizde bunun bir ceza ile karşılığı olacağını unutmayın. Cezaların en büyüğü ise, Efendinizin size karşı ilgisini, güvenini kaybetmeye başlaması olur ya da onda hayal kırıklığı yaratmanız. Bunu istemezsiniz.

Yeni bir ilişkiye başlamadan önce, hem kendi zamanınızı hem karşınızda ki kişinin zamanını çalmamak adına, sizin için bu ilişkinin gelip geçici bir heves mi, çabuk sönecek bir ateş mi olup olmadığını iyice ölçün ve tartın.

Unutmayın, emek verilmeden, uğruna savaşılmadan kazanılan şey, bir çakıl taşından daha değerli değildir, aslında kaşıkçı elması dahi olsa.

GIF

Sevgiler.

Önceki İçerikKöle Olmak İstiyorum ama Uygun muyum Bilmiyorum
Sonraki İçerikDDLG Nedir
İlişkilerimde zihinsel ve fiziksel dominasyonun olması gerektiğini düşünen biriyim. 2008-2009 yıllarından bu yana BDSM içerikli ilişkiler kuruyorum. Birçoğunuz gibi, ben de dışarıda bu yönünü belli etmeyenlerdenim. Yaşadığımız toplum, çıplak heykellere taşlar ve sopalarla saldıran bir toplum maalesef, anlamalarını beklememiz en iyi ihtimalle aptallık olur.