İlişkiniz Sönmeye Başlarsa

1

Kötüleşen evlilikler hakkındaki olayları biliyorsunuz, heyecan kayboluyor, tutku bozuluyor, vb. BDSM ilişkilerinde de bu gerçekleşir. Herhangi bir ilişkide, arzunuzun azaldığı zamanlar vardır.
Efendiniz için arzunuzun azaldığını hissetmeye başlıyorsanız, artık ilişkinizi gözden geçirmeye başlamalısınız.

Sahip olduğunuz ilişkiden sıkılmış olabilirsiniz. – bunun için bir neden olmasına gerek yok- İşlerin çok fazla rutin haline geldiğini hissedebilirsiniz. Efendiniz artık farklı şeyler yapmıyor olabilir.
Fakat bu sizinle mi alakalı, yoksa Efendinizle mi? Yapman gereken her şeyi yapıyor musun? En başta Efendinle neden birlikte olmak istediğini hatırlıyor musun? Başkasının yanlış bir şey yaptığını anlamak her zaman daha kolaydır, ancak ilişkide iki insan olduğunu unutmayın.

İletişim önemlidir. Efendinizle hisleriniz hakkında konuşun. Bu şekilde, bir sorun olduğunu ama bunu aşmaya çalıştığınızı ona anlatmış olursunuz. Kendisini nasıl hissettiğini sorun, hayatında bir stres ya da sorun varsa. Ona hayatını kolaylaştırmak için yapabileceğiniz bir şey olup olmadığını sorun. Bir Dominant, daha fazla emek harcadığınızı görürse, o da daha fazla gayret sarf etmek isteyecektir.

Neden köle olmak istediğinizi ve neden bu kişiye itaat etmek istediğinizle ilgili bir liste yapın. Kendinize hatırlatmak için bu listeyi sık sık okuyun.

Gerçekten ilişkinize eski heyecanı geri getirmeye çalıştıysanız ve mümkün olanın en iyisini yaptığınıza eminseniz. Efendinize bakmanız gerekecektir. Bu durumdan bahsettikten sonra, sizin kadar çaba gösterdi mi? Size karşı ilgisiz ve isteksiz mi? Zamanını harcadığı başka köleler var mı? Onun isteksizliğine sebep olabilecek bir şey ile karşılaşırsanız, bunu Efendinizle konuşun. Kendinize, acaba benden bıktı mı? sorusunu sormak, kötü de olsa, sormalısınız. Eğer öyleyse, eski heyecanı yakalamak için ikinizin de çalışması gerekiyor. Ya da yollarınızı ayıracaksınız.

Nasıl hissettiğinizi anlatmayı unutmayın. Ona nasıl hissettiğinizi, daha çok neye ihtiyacınız olduğunu ve onun ihtiyacı olduğunu düşündüğünüz şeyleri söyleyin. Köle olmak, duygularınızı sesli söyleyemeyeceğiniz anlamına gelmez. Aslında bunu yapmanız esastır.

Bir aşk ilişkisinde, heyecan kaybedilirse genelde çoğu insan ne yapar? İlişkiyi bitirip başkasını bulur. Çünkü o zaman mutlu olacaklarını düşünürler. Unutmayın ki mutluluk dış kaynaktan gelmez. Mutluluk bir ilişkiden değil, sizden ve hayatınızı nasıl algıladığınızdan gelir.

İlişkilere sadece mutlu olmak ve istediğinizi elde etmenin bir yolu olarak bakarsanız, o zaman Efendiden Efendiye atlamaya devam edersiniz. Her zaman sizi daha çok mutlu edecek ve her istediğinizi verecek birini ararsınız ancak asla bulamazsınız. Çünkü mutluluk sadece Efendiye bağlı bir şey değildir. Size bağlıdır.
Efendi ile ilişkiyi bitirmeye karar vermeden önce kendinize sorun, kendinizi Efendiniz ile mi mutsuz hissediyorsunuz yoksa siz zaten mutsuz musunuz.

Sevgiler.

 

Önceki İçerikErotizm Olmadan BDSM
Sonraki İçerikUzak Durun
İlişkilerimde zihinsel ve fiziksel dominasyonun olması gerektiğini düşünen biriyim. 2008-2009 yıllarından bu yana BDSM içerikli ilişkiler kuruyorum. Birçoğunuz gibi, ben de dışarıda bu yönünü belli etmeyenlerdenim. Yaşadığımız toplum, çıplak heykellere taşlar ve sopalarla saldıran bir toplum maalesef, anlamalarını beklememiz en iyi ihtimalle aptallık olur.