İtibar Etmeyiniz

0

Bugün(20.12.2017) Demek 2 ayda bir benzer bir durumla karşılaşacağız, daha önce buradaki yazıları çalıp bdsm.tc adlı bir sitede virgülüne dahi dokunmadan birinin yayınladığını yazmıştım ve birkaç yere şikayet ile netice alıp söz konusu sitenin kapatılmasını sağlamıştık.

Bugün sizlere bir fikir hırsızını daha yazacağım. Bu da diğerleri gibi, pek uğraşmamış, olduğu gibi; yazıları, hem de kronolojik sırayla alıp sitesinde yayınlamaya başlamış. bdsmdunyasi.com isimli bu sitenin sözde yazarı kişinin, konu ile alakalı kendine ait bir gram fikri olmamasına rağmen, bu konu ile ilgili vizyonu ve misyonu olduğunu yazması ise okuyucu için nerden baksan tutarsız nerden baksan ahmakça.

vizmis

Bunun yanı sıra bir de kocaman yazmış “Uzun zamandır bilgi birikimimi paylaşmak için bir web sitesi kurma…” Diye. Vay amına koyayım, anlat anlat heyecanlı oluyor.

Buradaki sorunumuz bdsm içerikli yazıların çoğalması, artması ve yayılması değil. Bilakis buna sevinirim. Buradaki yegane sorun, bdsm ile ilgilenen kişilerin bu yaptığı fikir hırsızlığını göremeyeceğini, bu aşağılık hareketi fark edemeyeceklerini düşünmek. Okuyucuyu direkt ebleh yerine koymak. Kendisine söylemek isterim ki, adresini ben bulmadım, sağ olsun bir okuyucu, “şu geri zekalının yaptığına bir bakın” başlıklı bir mail ile ulaştırdı bana adresini.

Demem o ki, itibar etmeyiniz.


Bugün (09.10.2017) bir okuyucunun uyarısı ile öğrendiğim çirkin bir durumla karşılaştım.
Sözde dominantlar başlıklı yazıda da daha önce bahsettiğim gibi karşınıza her zaman bu tiyniyette insanlar çıkabilir; bugün gördüğüm bu tiynette insanlardan birisi, bdsmakademisi.com üzerindeki birçok yazıyı -bazı noktalarda virgülüne dahi dokunmadan- “bdsm.tc” adlı bir siteye aktarmış.
İTİBAR ETMEYİNİZ.

Daha önce sosyal platformlardan insanlara, bdsmakademisi.com adresini gösterip, buradaki yazıların kendisine ait olduğunu iddia edenleri sıkça duydum ama bu kadarı biraz fazla.

Şu an buraya bu konu hakkında kin ve nefret kusmak istemiyorum; fakat bu yöntemle elde etmeye çalıştığı kişilerin hemen hemen hepsinin aslında ondan daha zeki olduğunun farkında olmadığından, bu yaptığı acizliği suratına vurduklarında nasıl bir tavır sergileyeceğini merak etmekten de kendimi alamıyorum. Köle olmak istiyorum diyen her kişiyi; salak, cahil ve ebleh yerine koymak, cehaletin en büyüdür. Bilmeli ki, o kişilerin birçoğu bu konuya kendisinden daha hakim.

Ben söz konusu adres için; google, bing, yahoo, yandex gibi arama motorlarına kopya içerik uyarısında bulundum. Bunlar maalesef azalarak tükenmeyecek bilakis çoğalacaklardır. Benzer durumlar ile tekrar karşılaşırsanız mail yolu ile bildirin, şu an olduğu gibi önlem almaya çalışayım.

Bdsmakademisi.com’un istatistiklerini BDSM’e Ne Kadar Talep Var? başlıklı yazıda paylaştım, bu bağlamda bu kişiye ulaşacak insan, büyük ihtimal öncesinde buraya göz atmıştır, bunun farkına vardığında kopya içerikleri -yani hepsini- kaldıracak ya da revize edecektir eminim. Yine de hiç değilse bir ekran görüntüsünü buraya bırakalım ki, ileride bir gün kendisi ile bir ilişki yaşamayı düşünen biri, bu kişiyi araştırdığında, ne olduğu gözüksün.
Bu konu hakkında, bdsmakademisi.com’un anlık ziyaretçi akışını da şuraya bırakalım ki iddiamız tescillensin.

Kopyaladığı içeriklerden biri: DDLG Nedir başlıklı yazım. Bari birkaç satırını değiştirseydin be adam, hiç mi Türkçe bilmiyorsun. Gerçi kendi yazdığı birkaç cümlede, sikiyor dil bilgisini eyliyor viran.

Ezcümle, konu hakkında kendi fikirleri olmayan birinin başka birini bu konu hakkında boyunduruğu altına alma iddiası, son derece gülünç.

Sitenin altında ise, hazırlayan ve yayınlayanın “mehmetefendi” olduğu yazıyor. Temennim odur ki, kuru kahveci mehmet efendi olsun ve BDSM’e hiç bulaşmasın, bilinçsizce kimsenin canını yakmasın.

Maalesef, BDSM Türkiye ve Türk insanı için birçok konuda olduğu gibi, çalmak çırpmak üzerine ilerliyor. Tekrarlıyorum, itibar etmeyiniz.

Sevgiler.

Önceki İçerikBDSM Terminolojisi
Sonraki İçerikGüvenli Kelime (Safe Word)
İlişkilerimde zihinsel ve fiziksel dominasyonun olması gerektiğini düşünen biriyim. 2008-2009 yıllarından bu yana BDSM içerikli ilişkiler kuruyorum. Birçoğunuz gibi, ben de dışarıda bu yönünü belli etmeyenlerdenim. Yaşadığımız toplum, çıplak heykellere taşlar ve sopalarla saldıran bir toplum maalesef, anlamalarını beklememiz en iyi ihtimalle aptallık olur.