Kişi Neden Köle Olmak İster?

2

İnsan neden köle olmak ister? Neden birinin kontrolü altına girmek ister ki?

İtaatkar olmayan kişiler için, bir kişinin başkasının boyunduruğu altına girmeyi isteme olayı, gizemli bir olaydır.

Bunu farklı bir bakış açısı ile düşünelim. Patronunun altında çalışırken, inisiyatif alma ve karar verme yetilerini ona devredersen ne olur? Aldığın kararların sonucu ile yüzleşme veya sorumluluk alma yükümlülüğün ortadan kalkar. Tek yapman gereken patronu mutlu etmektir ve her şey yolundadır.

BDSM ilişkisinde ya da DDLG ilişkisinde; itaatkar bir kimse, çeşitli şekillerde – duygusal, fiziksel, cinsel vb.- hoşnut edici tarafta oldukları için, itaatkar bir yapıda olduklarından dolayı mutlu olabilir. Neler yapacakları ve neler yapmaları gerektiğinin net tanımları vardır. Bunlara uydukları sürece, ilişkinin diğer tarafındaki kişi, bunu niye böyle yaptın diyemez. Çünkü itaatkarın yaptığı her eylemi, zaten o söylemiştir.

Buna ek olarak, itaatkar olmak cinsel yönden de oldukça güçlü olabilir. Kimilerine göre, bir başkasının iradesine tamamen bağımlı olmak heyecan verici geliyor. Neler olacağını bilmemek, yani bedenin ve zihnin, olan bitene sürekli olarak şaşırması ve bundan sonra ne olacağını öğrenmek için sabırsızlanma hali.

Gıdıklandığınızda ne olduğunu düşünün. Kendini gıdıklarsan hiçbir şey olmaz. Niye? Çünkü geldiğini biliyorsun. Ancak bir başkası sizi gıdıkladığında, o duyguları kontrol edemeyebilirsiniz. Bunun için, biri sizi gıdıklarken, onun sizi gıdıkladığı elini bileğinden tutun ve gıdıklamasına o şekilde izin verin. Gıdıklanmadığınızı göreceksiniz, çünkü kontrol bir şekilde sizde, istediğinizde gıdıklayan eli durdurabilme imkanınız var, tutuyorsunuz.

Bir Dominant kontrolü ele geçirdiğinde, itaatkar çoğu zaman zorluk çeken pozisyonlara sokulur ve burada hiçbir şey yapamaz bir halde bekler. Bir kişinin bir sandalyeye bağlı olduğunu hayal edin, Dominant ona her şeyi yapabilir. Cinsel olarak tahrik eder, hırplayabilir, o şekilde bırakıp gidebilir. Seçenekler çok fazladır ve itaatkar için bilinmezdir, yani heyecanlıdır.

Geçmişte yaşanan her şeyi ve gelecekte meydana gelebilecek her şeyi unutmak ve şu anda gerçekleşmekte olan şeye odaklanmak ve tadını çıkarmak! Sürekli düşünen ve endişelenen birçok insan, bu nedenle itaatkar olmayı seviyor. Onların düşünmeyi bırakmalarını ve nihayet rahatlamalarını sağladığını ifade ediyorlar.

İyi bir itaatkârın aslında iş yerinde yönetici konumlarına sahip olması şaşırtıcı değildir. hatta ekseriyetle rastlanan itaatkar profilidir.

Günde sadece bir saat olsa bile, onlar için tüm kararlar alınırken rahatlarlar. Aşağılık veya kötü oldukları söylenebilir. Bu olduğunda, kötü olmadığını kanıtlamak zorunda kalmamanın keyfini yaşarlar. Bazıları BDSM seanslarında aşağılanmayı sever, çünkü güçlerinden ve kontrollerinden soyutlanmalarına izin verir.

Ayrıca, bir Efendi tarafından sınırları zorlanan bir köle, bir başkasının ona inanacağını ve belirli bir şekilde onu eğitmek için zaman ayırmaya istekli olduğunu görür. Kendisini korunuyor ve bakım altında hisseder.

insan neden köle olmak ister, onu itaate iten şey nedir? Bunu arzulayan her kişi gibi dinamik ve çeşitlidir. Neden itaatkâr olduğunuzu öğrenmenin ya da eşinizin neden itaatkâr olmasından hoşlandığını öğrenmenin tek yolu onlarla birlikte oturmak ve onların arzuları ve fantezileri hakkında yargısız tartışmalar yapmaktır.

Sevgiler.
Önceki İçerikAcı Vermeye Adım Adım Başlayın
Sonraki İçerikTam Zamanlı Bir İlişkiye Geçmek
İlişkilerimde zihinsel ve fiziksel dominasyonun olması gerektiğini düşünen biriyim. 2008-2009 yıllarından bu yana BDSM içerikli ilişkiler kuruyorum. Birçoğunuz gibi, ben de dışarıda bu yönünü belli etmeyenlerdenim. Yaşadığımız toplum, çıplak heykellere taşlar ve sopalarla saldıran bir toplum maalesef, anlamalarını beklememiz en iyi ihtimalle aptallık olur.