Kişisel Gelişememe

2

Hayat, saçlarını salan bir esmer güzeli misali salına salına geçip giderken önümden…

84 dinleyip, “kaderimde bu da mı vağrdııı yeaaaea yaaa” gibi garip nağmeler eşliğinde, ucuz şarap tüketip, pahalı sigaralar içtiğimiz dönemlerdi. Bildiniz di mi o karanlık dönemi, rakının hala ucuz olduğu, sosyal medyanın kanımıza girmediği, aslında o kadar da kötü olmayan dönemi? bildiniz bildiniz.

Ne diyor şair, “hem yapılmış hem yapma çiçek satanlar, bahçivanlar değil, tüccarlardır.” Bahçivanlarla tüccarların birbirine girdiği şu dönemden yeğdir o karanlık dönem.

Ölümden hemen önce hayatımızın gözümüzün önünden bir film şeridi gibi geçme nedenini bilim şu şekilde açıklıyor. İnfilak etmek üzere olan vücudu ayakta tutmak için beyin gözünün önüne güzel şeyleri getirip, “bak hayat ne güzel, kendine gel gerizekalı” deyip, kandırmaya çalışması.

Oysa bu neredeyse hiçbir zaman yemez. Çünkü; hayat, saçlarını salan bir esmer güzeli misali salına salına geçip giderken önümden. Tutamam ellerinden…

Düz mantıkla siz, dara düştüğünüzde, hayat gözünüzün önünden geçmeye başladığında, 84’e, ucuz şaraba, pahalı sigaraya, isterseniz 3 kutu ton balığına tutunun.
Fark etmez, tutun.

Bugünkü kişisel gelişememe yazımızın sonuna geldik.

Sevgiler.

Önceki İçerikToplum Gözünde BDSM
Sonraki İçerikSahip Olmanız Gereken BDSM Malzemeleri
İlişkilerimde zihinsel ve fiziksel dominasyonun olması gerektiğini düşünen biriyim. 2008-2009 yıllarından bu yana BDSM içerikli ilişkiler kuruyorum. Birçoğunuz gibi, ben de dışarıda bu yönünü belli etmeyenlerdenim. Yaşadığımız toplum, çıplak heykellere taşlar ve sopalarla saldıran bir toplum maalesef, anlamalarını beklememiz en iyi ihtimalle aptallık olur.