Klostrofobi ve BDSM

0

Bir çok kölenin yoğun geçen seanslarda birdenbire nefes alamıyor gibi hissettikleri olabilir. Gerçek bir panik atak durumunuz var ise, ilişkiye başlamadan önce üstüne basa basa bu durumu belirtmekte fayda var. Fakat, bir panik atak rahatsızlığı olmasa bile bu klostrofobi hissi nadir değildir ve muhtemelen her köleye en az bir kez olur. Özellikle gözlerin bağlanmaya başlandığı ilk uygulamalarda.
Sinirlerinizi yatıştırmanıza yardımcı olacak birçok yol vardır.
Klostrofobi duygularıyla karşı karşıya kalırken kendinize sormanız gereken en büyük şeylerden birisi, kendinize neler olacağından korktuğunuzu kendinize sormaktır. Efendi/köle ilişkisinin size zarar vereceğinden ya da tehlikeli bir konumda olduğunuzdan korkuyorsanız, öncelikle bu duyguları ele almanız gerekir. Efendi’nin aklını okuyabileceğini düşünemezsin. Efendin ile ne hissettiğiniz hakkında konuşmak, gerektiğinde çok yoğun hale geldiğinde güvenli sözcüğünüzü kullanmanız gerekir. Sınırları ve anlaşmayı anlayan iyi bir Efendi, güvenli sözcüğü duyar duymaz, durur. Bu nedenle güvensiz hissetmekle hiçbir sorun olmamalı. Bir seansta konuşamayacağınız durumda olacak iseniz, daima başka bir iletişim yöntemi kurun – örneğin elinizi 3 kere yere/yatağa vurarak –

Çoğu köle, geçmişte kötü bir tecrübeye sahip ise, bir seans sırasında boğulmaktan veya incinmekten korkar. Bu geçmiş tecrübeyi Efendi’ye açıkladığınızdan emin olun, böylece bazı seanslarda neler hissedebileceğinizi bilir ve ona göre bir yol izlerler.

Efendi ile güven oluşturduktan ve geçmiş hakkında bilgi verdikten sonra bile, klostrofobik hislerde hala bazı sıkıntılarınız olabilir. Nefes almak, oksijen yeterli olmadığında vücudunuz panikler. Seansınız boyunca derin nefes aldığınızdan emin olun; böylece beyniniz açık kalır ve kaslarınız rahat kalır.

Klostrofobi oluşabilir, büyük bir problem değil ama bu hissi tetikleyebilecek sahneler ortaya çıktığında köle ile efendinin işleri yavaş yavaş yapmaları en iyisidir.

Sevgiler.
Önceki İçerikGebelik ve BDSM
Sonraki İçerikZarif Bir Köle Olun – Köle Nasıl Davranmalı
İlişkilerimde zihinsel ve fiziksel dominasyonun olması gerektiğini düşünen biriyim. 2008-2009 yıllarından bu yana BDSM içerikli ilişkiler kuruyorum. Birçoğunuz gibi, ben de dışarıda bu yönünü belli etmeyenlerdenim. Yaşadığımız toplum, çıplak heykellere taşlar ve sopalarla saldıran bir toplum maalesef, anlamalarını beklememiz en iyi ihtimalle aptallık olur.