Köle Korkmalı mıdır?

1

BDSM ilişkisinde, adrenalin en az bir kırbaç kadar değerli bir araçtır. Bir köle korktuğunda, daha hassas davranır, ayrıca hatalar yapmaya daha çok eğilimli olacaktır. Bununla birlikte, kişinin yaşamı ve refahı için gerçek korkunun BDSM ilişkisinde iyi bir fikir olup olmadığı konusunda bazı tartışmalar var.

Korku güçlü bir duygudur ve bir insanın sahip olduğu en temel duygudur. Herhangi bir şeyden korktuğumuz zaman, en temel tepkilere – savaşmaya ya da kaçmaya – başlanır. Korktuğumuz şeylerle savaşmayı ya da kaçmayı seçebiliriz. Korku, bir seansın dramatik ve gergin olmasına sebep olur ve hem köle hem de Efendi kalp atışlarını hisseder. Korku eğitim için güçlü bir araç olabilir. Korkudan kaçınmak büyük bir motivasyon kaynağıdır.

Bununla birlikte, korku ile ilgili asıl sorun, bazı kölelerin bu hislerin üstesinden gelemeyeceğidir. Korku içinde kendilerini kaybedebilir ve sonuçta duygusal sorunlar baş gösterebilir. Köle eğitiminin amacı bu değildir.

Korku duygusu, beklenmedik bir şey olabileceği fikrine dayanıyor. Bir Efendi bir seans geliştirdiğinde, kölenin en başta istemediği şeyleri yapmıyor. Sonuçta köle, Efendisinin yanına geldiğinde korkmamalıdır. Yüzleşebileceği acıdan korkabilir veya Efendisini memnun edememe korkusu olabilir, ancak sahibinin aslında ona zarar vermeyeceğini bilmesi gerekir. Güven bir günde mi gelişiyor? Hayır, ancak zamanla aşılacaktır.

Korku doğal bir yanıttır, ancak BDSM ilişkisinde aslında Efendinin köleye zarar vereceği fikrine kapılındığı zaman zararlı olabilir. Sınırları net belirlediğinizde ve güvenli sözcükleriniz olduğunda, köle asla korku hissetmeyecektir, yalnızca heyecan gösterebilir.

Konuyu bir cümle ile özet geçecek olursak. Köle, Efendisini memnun edememekten korkabilir ama Efendisinin ona kalıcı zararlar vereceği fikrinden korkmamalıdır.

Sevgiler.

Önceki İçerikBondage Nedir? İpler Gerçekten Şart mı?
Sonraki İçerikKölenin Direnişleri İle Mücadele Etmek
İlişkilerimde zihinsel ve fiziksel dominasyonun olması gerektiğini düşünen biriyim. 2008-2009 yıllarından bu yana BDSM içerikli ilişkiler kuruyorum. Birçoğunuz gibi, ben de dışarıda bu yönünü belli etmeyenlerdenim. Yaşadığımız toplum, çıplak heykellere taşlar ve sopalarla saldıran bir toplum maalesef, anlamalarını beklememiz en iyi ihtimalle aptallık olur.