Köle Pozisyonları

2

Toplum içinde ya da ikili ilişkilerde; vücut dili, üslup, görgü ve ahlak kuralları önemli bir yer teşkil eder. Bir BDSM ilişkisinde de köle pozisyonları mühim bir yerdedir. Bu pozisyonlar, hem tasarlanan sahneyi daha gerçekçi kılar, hem mental olarak tarafları gerçekliğe yaklaştırır, hem de Efendi ve kölenin bulunduğu hiyerarşik düzeni sadece sözlü değil, fiziksel olarak da birbirlerine hatırlatmasını sağlar. Köle pozisyonları ve kullanım alanları her ne kadar tarafların hayal gücü ile sınırlı olsa da, basmakalıp olanlardan şöyle bir bahsedelim.

Nadu

Köle pozisyonları nadu

Nadu, Efendi köle ilişkilerinde hemen hemen her seansta kullanılan pozisyonlardan biridir. Genelde diz çök komutu ile kölenin icra ettiği pozisyonda; bacaklar açık bir şekilde çökülür, ayaklar rahat bir şekilde kalçanın altına alınır. Omur ilik ve boyun düz, baş hafif aşağıya eğimli, gözler yerde, eller bacakların üzerinde avuç içleri gözükecek şekilde açık. Nadu, sık sık kullanılan, rutine dönüşen pozisyonlardan biri.


Obeisance

Obeisance, genelde kölenin saygısını gösterirken girdiği pozisyonlardan biridir. Bu; hayranlık ya da minnet duygusunu sözlü olarak ifade ederken bir yandan da fiziksel olarak gösterme biçimidir. Sözlerine başlamadan önce, eğer nadu pozisyonundaysa, yavaşça sahibinin ayaklarına doğru çökerek kapanır, kamburunu çok fazla çıkartmadan söz konusu pozisyona girer ve aksi komut gelmeden başını kaldırmaz.


İkinci Obeisance

İkinci obeisance pozisyonu ise birincisine nazaran, kölenin af dilemek için girdiği pozisyonlardan biridir. Başını tamamen sahibinin ayaklarına ve yere doğru kapatıp, yüzünü saklayarak işlediği suçtan dolayı utandığını belli ederken, tüm vücudunu gergin bir şekilde, saklamadan sunması “istediğiniz yerimi, istediğiniz biçimde cezalandırabilirsiniz” mesajı vermektedir.


Examination

Muayene pozisyonu, adından da anlaşılacağı üzere itaatkarın kontrol edilmesi gerektiği durumlarda sokulan pozisyonlardan biridir. Bu; elbise, kişisel temizlik, kullanılması emredilen bir losyon vb. tür şeylerin kontrolü için kullanılır. Bacaklar omuz genişliğinde açılır, yine omur ilik ve boyun dik tutulur, eller başın arkasında, kollar gergin olacak şekilde birleştirilir, gözler ileri ama boşluğa odaklanmış vaziyette beklenir. Bu kölenin karakterine göre, bir nevi aşağılama olarak da kullanılabilir.


Sula

Sula, uzan ve / veya benzeri bir komutla gelir. Köle komutu aldığında, nazikçe sırt üstü yere uzanır, bacaklarını ayırır, ellerini avuç içi yere bakacak şekilde, bacaklarının hemen yanına, yere koyar, gözlerini yukarıya doğru odaklar ve kendini, sahibinin kullanımı için hazırladığını söyler bir ifade ile bekler.


She-Sleen

Söz konusu pozisyon birçok amaç için kullanılabilir. Köle, bir eşya gibi kullanılmak amacı ile pozisyona sokulabilir veya pet play sahnesine giriş için de aynı komut verilir ya da tercihi üzerine sahibi, arkasından içine de girebilir. Köle komutu aldığında, dizlerinin ve ellerinin üzerinde eğilir, başını karşıya, gözlerini boşluğa diker, bacaklarını ayırır, belini aşağıya, kalçasını yukarıya kaldırarak bekler. Bu pozisyonda iken, kölenin bir nesneyi tutması gerekiyorsa, ellerini yerden kaldırıp pozisyonunu bozmaz, nesneyi ağzı ile tutar. Yine aynı şekilde köle bu pozisyonda iken eğer pet play için pozisyona sokulmuş ise, konuşmadan kendini ifade etmeye çalışır.


Wall

Bu pozisyonun komutu, hem kırbaçlanma, hem de cinsel penetrasyon için verilebilir. Köle komutu aldığında, işaret edilen duvara yaklaşır ve iki adım kala durur, bacaklarını iki omuz genişliğinde açar, vücudunu duvara doğru eğerek, ellerini duvara yaslar ve bekler. Aksi emredilmedikçe bu pozisyonda kölenin saçları her zaman açıktır ve elleri üst üstedir.


Humble

Humble, her ne kadar bir ibadet pozisyonu özellikleri taşısa da ve obeisance pozisyonu ile benzerlikler gösterse de,  kölenin sahibini karşılaması için de öğretilip, uygulatılabilir. Vücudun alt bölgesi, she-sleen pozisyonu ile tamamen aynıdır, üst kısmı ise, ikinci obeisance ile benzerlikler gösterir. Karşılama pozisyonları tercih meselesi olsa da örneğin, she-sleen karşılama için uygun değildir.


Collar Me

Köle tasması BDSM için bir ritüeldir. Köle, tasmalanacağı zaman, vücudunu nadu pozisyonuna sokar, tek fark olarak, saçlarını toplayıp, elleri ile tutarak tasmalanmayı bekler. Tasmalanma ritüeli bittiğinde başka bir komut gelmezse, bu pozisyondan önce hangi pozisyonda ise ona geri döner.


Ready to serve

Bu pozisyon genelde, oral seks emri verildiğinde alınır. Nadu pozisyonunda bacakların üzerinde duran eller, bacakların arasına, yere yerleştirilir, vücuda öne doğru hafif bir eğim verilir, ağız bir miktar açılarak beklenir. İsteğe göre dil de dışarıda bekletilebilir.


Bu köle pozisyonları için, kadının ya da erkeğin sekste zevk aldığı pozisyonlar olduğunu söyleyemem, bu pozisyonlar zevk arttıran pozisyonlarda değil. Eğitim için kullanılan, bir komut geldiğinde, komutu alıp uygulama refleksini oluşturan pozisyonlardır. Köle pozisyonları, arttırılabilir ve dominantın inisiyatifine göre farklı işlevler için kullanılabilir. Bu pozisyonlar hem gerçekliğe girmenize yardımcı olacak hem de dominantın seyir zevkini arttıracaktır.

Sevgiler.

Önceki İçerikYoğun Geçen Bir Görüşme Sonrası
Sonraki İçerikMazoşizm Hakkında
İlişkilerimde zihinsel ve fiziksel dominasyonun olması gerektiğini düşünen biriyim. 2008-2009 yıllarından bu yana BDSM içerikli ilişkiler kuruyorum. Birçoğunuz gibi, ben de dışarıda bu yönünü belli etmeyenlerdenim. Yaşadığımız toplum, çıplak heykellere taşlar ve sopalarla saldıran bir toplum maalesef, anlamalarını beklememiz en iyi ihtimalle aptallık olur.