Köle Saygıyı Hak Eder mi?

1

…ve yırtarken güneş geceyi, orospu ruhlu bir bakirenin kızlık zarını bisikletten düşüp yırttığı gibi. Yersen tabi.

Sikindirik bi’ Starbucks’ta, hele ki kapalı kısmında, güneş gözlüğü ile oturup, cool lime yudumlayan birini her gördüğünde, ülkenin gençliğinden ümidini nasıl kesiyorsan, öyle kesmek gelir bileklerini içinden.

İnstagram’da, herkesin kendi çapında rock star olduğu karanlık bi’ dönemdeyiz. Tarih, bu döneme ne isim verecek bilmiyorum; lakin aşağılayıcı ve alaycı bir isim olacağı kesin. Hiç öyle şu an tanımladığımız gibi, “uzay çağı” falan olmayacak bu çağın ismi.

81 kelime oldu bu arada okumaya başlayalı, e yeter bu kadar. Hadi şimdi onlarca farklı shop uygulaması olan telefonun, uygulama mağazasını açıp, “bel inceltme uygulaması” diye arama yap. Tinder’da birileri ile eşleşip, cevap verme.

Gerekli itemlerini takıp takıştır ve ilk beyaz bmw’nin ön sağ koltuğuna oturup, güneşlikteki aynadan makyajını tazele. Mis!

(Duraksama. İç çekiş, sigara yakış, dumanı çekme ve verme arası)

Bir BDSM ilişkisinde ise, kölenin durumu bu benzetmelere uzaktan yakından benzemez. Köle; kendinden, egosundan, hayatından ve dahi çevresindeki etkenlerden soyutlanmış bir şekilde durur sahibinin karşısında. Ve sorumuz, kölenin saygıyı hak edip, etmediği ha? Peh!

Duraksama öncesinde saydığım profil ile duraksamadan sonra bahsettiğim profil arasında saygıyı hak eden taraf kim sence? İkisini de dene, tarafını seç!

Tabii ki hayat duraksama öncesi ve sonrası gibi değil sadece, arada farklı tonlar, farklı kişilikler de var. Bu tip genellemeler, topyekün yanlış ve hatalıdır.

İtaatkar eğilimli kişiler birçok konuda arada kalıyor, hatta deneyimlemeye başladıklarında bunu, bazen “ben neredeyim? ne yapıyorum burada?” minvalinde soruları soruyorlar kendilerine. Bu konuda arada kalmaları için bir neden yok. Kendini adamayı göze alan herkes, az ya da çok saygıyı hak eder.

Çoğu zaman deneyimlemeye dahi cesaret edemezsin bu sebeplerden dolayı, “ben saygı görmediğim bir ilişkide, yer alamam” dersin. Kaçarken, bi’ gölgenin içinde saklanırken kendinden ve yırtarken güneş geceyi, orospu ruhlu bir bakirenin kızlık zarını bisikletten düşüp yırttığı gibi. Yersen tabi.
Yakalanırsın kendine. Bi’ ses duyarsın arkandan, sobe!

Sevgiler.

Bu yazıya artık Spotifyüzerinden ulaşabilirsin!

Önceki İçerikBDSM ve Şiddet: Şiddet Türleri
Sonraki İçerikKöle ile İtaatkar Arasındaki Fark Nedir
İlişkilerimde zihinsel ve fiziksel dominasyonun olması gerektiğini düşünen biriyim. 2008-2009 yıllarından bu yana BDSM içerikli ilişkiler kuruyorum. Birçoğunuz gibi, ben de dışarıda bu yönünü belli etmeyenlerdenim. Yaşadığımız toplum, çıplak heykellere taşlar ve sopalarla saldıran bir toplum maalesef, anlamalarını beklememiz en iyi ihtimalle aptallık olur.