Kölelik ve Zaman Yönetimi

2

Her insan yoğun olabilir ama bir kölenin önceliği aile ve akademik hayatından sonra kesinlikle Efendisi olmalı. Kendini Efendisi çağırdığı an gidebilecek gibi hazırlamalı, işlerini ayarlamalı, Efendisi yanına onu çağırmasa da Efendisi’nin istediği şeyi hemen ya da deadlinea kadar yapmalı.

Ha ben bunları söylüyorum ama yapabiliyor muyum? Maalesef yapamıyorum. Mesela bu yazıyı 29 Aralık 2019 gününe yazmam lazımdı ama 2 Ocak 2020 gecesi yazıyorum. Bu konuda çok iyi bir köle olduğumu söylemedim zaten size. Sadece çok sadık ve kendini eksik olduğu konularda geliştirip Efendisi’ne layık olmaya çalışan bir köpeğim ben.
Zaman yönetimi; üreticiliği ve verimliliği arttırmak amaçlı olarak, belirli aktiviteler üzerinde harcanan zamanı bilinçli bir şekilde kontrol etme yöntemidir. Zaman yönetimi, belirli görevleri, projeleri bitirirken kullanılan çeşitli beceriler, araçlar ve teknikler ile desteklenebilir.

Size şu an hayatımda uygulamaya çalıştığım bazı zaman yönetimi tekniklerinden bahsedeceğim. İlki öncelikle köle en zor işi ilk olarak yapmalı. En zor işi ilk yaptığında ertelemek isteyeceği bir şey kalmaz ve diğer işerine de zaman ayırabilir. Bu da demek oluyor ki kölelik hayatında Efendisi bir şey istediğinde engelimiz kalmaz. Başka bir yöntem ise köle işini kısa periyotlar ile yapıp 5 dakikalık ara vererek dikkat dağınıklığını minimalize eder. Bu şekilde önemli bir işi varken de Efendisi’nin uzaktan istediği şeyleri yapabilir. Üçüncü yöntemimiz ilk iki yöntemimize temelde ters bir yöntem. Bu yöntemde köle bütün isteklerini ve ihtiyaçlarını yazar ve daha sonrasında onların uygulanabilir parçalara böler. Daha küçük görevler çabucak bitirilir ve daha büyük görevler tamamlama başlamak için daha küçük parçalara ayrılır.

Çünkü görevler dışarıdan kaydedilmiştir, bu method görevleri anımsamaktan ziyade onlara dikkatin verilmesiyle çalışır. Görevlerin organizasyonu, örneğin küçük görevleri bir arada toplamak, onların kolayca yönetilmesine izin erir. Bu aynı zamanda tamamen yaygın bir his olan emek isteyen yüzlerce şeye dikkatimizi dağıtma hissini düşürür. Bu şekilde köle Efendisi’ne ayırmanız gereken zamanı hem daha net görmüş olur hem de kendi sıkıntı yaşamaz. Bir diğer yöntemimiz de görevlerin 80%’inin 20%’lik zamanda tamamlanabileceğine dayanır, kalan 20%’lik görevler zamanın 80%’ini alacaktır. Bu günlerde zamanınızı nereye harcadığınızı analiz etmenizde kullanışlı bir araçtır ve zamanınızı ustaca kullanmak için nereye harcamanız gerektiğini sonradan anlamanızı garantiye alır.

Köle Efendisi’ne daha yüksek öncelik verir ve böyle yapma kölelik verimliliğini arttırır. Son yöntemimizde de köle karar alması gerektiğinde  60 saniye düşünmeyi geçmemeli, küçük ya da büyük zaman zamandır. Köle işini ya da görevini yapmayı düşünerek zaman kaybetmez, seçip ve yapar! Kararları geciktirmenin hiç kimseye faydası yoktur. Düşünerek geçireceği zamanı Efendisi’ne hizmet etmek için harcar.

Umarım bu araştırmalarımı ben de hayatımda uygulayabilir ve Efendim’e layık olmaya bir adım daha yaklaşabilirim.

Önceki İçerikÖzgürlük
Sonraki İçerikFeminizm ve BDSM
Curious Sub
22 Yaşındayım, mühendislik öğrencisiyim. Bir süredir BDSM Akademi'sinin kontrolü altındayım. Okul ve itaat hayatım dışında 2 organizasyonda yöneticilik yapıyorum.