Kölenin Direnişleri İle Mücadele Etmek

1

Bir kölenin direnmesinin şok edici ve manyakça geldiğini biliyorum. Ancak olabilir. Bu Dominant için önemli bir derstir.

Kölenin eğitime karşı direnciyle nasıl başa çıkılacağı tam olarak belli bi’şey değil.

Bir köle eğitime direnecek olursa, bu sadece kölenin hatası değil, aynı zamanda ve hatta daha çok Efendinin hatası ya da hatalarıdır.

Eğer kölenizden beklediklerinizin listesi çok uzunsa hepsini aynı anda öğrenmesini bekleyemezsiniz. Zamana yayılacak bir öğrenme sürecidir.
Ancak birlikte vakit geçirdiğiniz sürelerde, net bir dille köleden neler beklenildiğini, kölenin gözlerine bakarak söylemek yararlı olacaktır. Göz teması önemli.
Ardından bunları yapmadığında, bunlara karşı alabileceği cezalar listesini de kendisine ciddi bir tavırla anlatmak gerekir.
Sorumlu kişi, yani Efendi bu listeyi açıkça bilmelidir. Harfi harfine köleye ne öğretmen gerektiğini bilmiyorsan, köleyi öğrenmemekle suçlayamazsın.

Talimatlarınızı açıkça ortaya koyduysanız ve hala dirençle karşılaşıyorsanız, cezalarla devam etmelisiniz. Bu cezalar ikiniz arasındadır. Kişiye özeldir, şu şekilde cezalandırmak lazım önerisi, yanlıştır.

Kabul etmeniz gereken şey, köle eğitimindeki direncin, Hem köle hem de Efendinin hatası olması.
Köle, öğretildiği gibi davranmak sorumluluğundadır.

Bir köle ve Efendi ilişkisinin son çaresi olsa da bazen sonlandırmak, o köleyi yetiştirmeye çalışmaktan ya da o Efendi ile olmaktan daha kolay ve doğrudur.

Bu direniş, kronik bir hal aldı ise kişilerde uyum sorunu vardır. Devam edilmemeli.

Sevgiler.