Kölenin İtaat Eğitimi

2

İtaat etme eğilimi, kişinin genlerinden gelebileceği gibi, sonradan da pekâla edinilebilir.
Genel durumda BDSM’de köle rolündeki kişilerin buna kaymasının sebebini, aile ve çevre faktörü olarak görüyorum; ama tabii ki çok dinamik etkenler var.

Şöyle ki;
Submissive kişi, otoriter bir baba, dominant bir anne, ve benzeri abi/abla etkisi altında büyümüş olabilir.
Okuduğu kitaplardan, izlediği filmlerden bu doğrultuda şekillenmiş olabilir.
Sadece seks esnasında sertlikten hoşlanıyor ve bunu bütün hayatına yaymak istiyor olabilir. Olabilir de olabilir. İhtimalleri uzatmayacağım.

  • Güven,
  • Konuşma, üslup eğitimi,
  • Oturuş, duruş vs eğitimi,
  • Psikolojik olarak duruma hazırlanma,
  • Doz arttırılmak sureti ile, aşağıdan yukarıya doğru giden uygulamalar

BDSM eğitiminin genel hatları bu şekilde ilerleyecektir. Bu noktayı daha detaylı açıkladığım bir sayfa mevcut, bkz: BDSM Eğitimi Süreci

İnternette bulabileceğin binlerce, “seni şöyle eğitirim” “bak seni böyle eğitirim” minvalinde yazılara rastlayacağını düşündün biliyorum ama hayır. Öyle bir yazı bulamayacaksın burada.
Çünkü buna benzer spesifik eğitimler, genel bir kalıba sokulamaz, sokulmamalı; ama sokuyorlar. Karpuz almıyoruz, tok ses çıkarsa iyidir gibi bir kural koyalım.
Kişisel bir süreçtir, kişiye göre değişiklik gösterecek yöntemler uygulanacaktır.

Kısacası, baskın/dominant karakter seni anlayacak, tanıyacak, önce o seni öğrenecek. Ardından bu süreci nasıl ilerleteceğine dair bir yol haritası oluşturacak, senden senin hakkında öğrendiği bilgiler ile karar verecek.

Kendini doğru insanlara, doğru yöntemlere teslim et. Önce sen onu seç. Oldukça kapsamlı bu konuyu bi’ sayfada ele alamıyorum tabii ki, onun yerine, başlık başlık anlatmaya çalışıyorum zaman buldukça.

Sevgiler.

Önceki İçerikKöle ile Seks
Sonraki İçerikKöle Gidiyorsa Sorun Nerededir
İlişkilerimde zihinsel ve fiziksel dominasyonun olması gerektiğini düşünen biriyim. 2008-2009 yıllarından bu yana BDSM içerikli ilişkiler kuruyorum. Birçoğunuz gibi, ben de dışarıda bu yönünü belli etmeyenlerdenim. Yaşadığımız toplum, çıplak heykellere taşlar ve sopalarla saldıran bir toplum maalesef, anlamalarını beklememiz en iyi ihtimalle aptallık olur.