Köleyi Damgalamak

Birçok ilişkide, tarafların birbirine bağlılığını sembolize eden şeyler vardır, en bilineni hepinizin malumu olan evlilik yüzüğüdür. Bu yüzük ritüeli, antik mısırdan bu yana devam eden bir gelenek. BDSM ilişkisinde de tıpkı yüzüğe benzer bağlılık sembolleri mevcut. Bu konuda en bilindik nesne, tabii ki tasma.

Fakat yazımızın konusu köleyi tasmalamak değil, damgalamak.
Damgalama, bir diğer adıyla stigma. Bu arada stigma kelimesi, antik Yunandan geçmiştir, ha keza köleleri damgalama konusu da bilindiği kadarıyla en eski antik Yunanda görülmüştür.

Hemen hemen her dominant ve itaatkar için bu ritüel, bir final niteliğindedir. Son aşamadır. Zira bahsi geçen damgalamanın bir geri dönüşü olamaz. Damgalama işi, kızgın demiri cilde bastırarak ya da kesici bir aletle cildi kazıyarak yapılmakta. Söylememe gerek yok ama tabii ki önermiyorum. 21. yüzyılda yaşıyoruz ve artık bunun için dövmeler var.
Yine de hala bazı kimseler, damgalama için dövmeleri tercih etmiyor, zira her ne kadar kalıcı da olsa, dövmeler lazer gibi yöntemlerle sildirilebiliyor. Kölenin damgalanmasındaki amaç ise, sonsuza kadar bedeninde, dominantına ait olduğunu belli eden simgeyi taşıması.

NCBI’nin yaptığı araştırmaya göre, BDSM ilişkileri yaşayan kişiler arasında damgalanmış olanlarda, olumsuz etkiler saptanmış.
Veriler ve bilim de bize damgalanmanın yanlış olduğunu söylemekte.
damga 300x200 - Köleyi Damgalamak

Evet, birçok kişi ilişkiye başlarken, biteceği düşüncesi ile değil, sonsuza kadar gideceği düşüncesi ile başlıyor. Çok uzun zamandır beraber olabilir, hiçbir sorun yaşamıyor olabilirsiniz; fakat damga, tasma gibi çıkarabileceğiniz bir şey değil.
İlişkinizi vücudunuza kazımak istediğinizde ya da dominantınız size böyle bir şey emrettiğinde, bunun için en ideal çözüm, dövmeler olacaktır.

Unutmayın, Dünya’nın ve hatta belki evrenin bile bir gün sonu gelecek. İlişkinizin son bulası çok düşük bir ihtimal değil. Vücudunuzda sonsuza kadar bir aidiyet sembolü taşıma kararı hem zor, hem de BDSM’in geleneksel yöntemleri uygulanarak damgalanacaksa, bir o kadar tehlikeli. İyi düşünün, o olmadı biraz düşünün o da olumlu.

Sevgiler.

 

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
Fotoğraf ve Görüntü Dosyaları
 
 
 
Ses ve Video Dosyaları
 
 
 

En Yeniler Eskiler Beğenilenler