Köleyi Damgalamak

1

Birçok ilişkide, tarafların birbirine bağlılığını sembolize eden şeyler vardır, en bilineni hepinizin malumu olan evlilik yüzüğüdür. Bu yüzük ritüeli, antik mısırdan bu yana devam eden bir gelenek. BDSM ilişkisinde de tıpkı yüzüğe benzer bağlılık sembolleri mevcut. Bu konuda en bilindik nesne, tabii ki tasma.

Fakat yazımızın konusu köleyi tasmalamak değil, damgalamak.
Damgalama, bir diğer adıyla stigma. Bu arada stigma kelimesi, antik Yunandan geçmiştir, ha keza köleleri damgalama konusu da bilindiği kadarıyla en eski antik Yunanda görülmüştür.

Hemen hemen her dominant ve itaatkar için bu ritüel, bir final niteliğindedir. Son aşamadır. Zira bahsi geçen damgalamanın bir geri dönüşü olamaz. Damgalama işi, kızgın demiri cilde bastırarak ya da kesici bir aletle cildi kazıyarak yapılmakta. Söylememe gerek yok ama tabii ki önermiyorum. 21. yüzyılda yaşıyoruz ve artık bunun için dövmeler var.
Yine de hala bazı kimseler, damgalama için dövmeleri tercih etmiyor, zira her ne kadar kalıcı da olsa, dövmeler lazer gibi yöntemlerle sildirilebiliyor. Kölenin damgalanmasındaki amaç ise, sonsuza kadar bedeninde, dominantına ait olduğunu belli eden simgeyi taşıması.

NCBI’nin yaptığı araştırmaya göre, BDSM ilişkileri yaşayan kişiler arasında damgalanmış olanlarda, olumsuz etkiler saptanmış.
Veriler ve bilim de bize damgalanmanın yanlış olduğunu söylemekte.
damgaEvet, birçok kişi ilişkiye başlarken, biteceği düşüncesi ile değil, sonsuza kadar gideceği düşüncesi ile başlıyor. Çok uzun zamandır beraber olabilir, hiçbir sorun yaşamıyor olabilirsiniz; fakat damga, tasma gibi çıkarabileceğiniz bir şey değil.
İlişkinizi vücudunuza kazımak istediğinizde ya da dominantınız size böyle bir şey emrettiğinde, bunun için en ideal çözüm, dövmeler olacaktır.

Unutmayın, Dünya’nın ve hatta belki evrenin bile bir gün sonu gelecek. İlişkinizin son bulası çok düşük bir ihtimal değil. Vücudunuzda sonsuza kadar bir aidiyet sembolü taşıma kararı hem zor, hem de BDSM’in geleneksel yöntemleri uygulanarak damgalanacaksa, bir o kadar tehlikeli. İyi düşünün, o olmadı biraz düşünün o da olumlu.

Sevgiler.

 

Önceki İçerikBDSM ve Vücut Dili: Tokalaşma
Sonraki İçerikİletişim Eğitimi
İlişkilerimde zihinsel ve fiziksel dominasyonun olması gerektiğini düşünen biriyim. 2008-2009 yıllarından bu yana BDSM içerikli ilişkiler kuruyorum. Birçoğunuz gibi, ben de dışarıda bu yönünü belli etmeyenlerdenim. Yaşadığımız toplum, çıplak heykellere taşlar ve sopalarla saldıran bir toplum maalesef, anlamalarını beklememiz en iyi ihtimalle aptallık olur.