Komut Verirken Doğru Olan Yöntem

1

BDSM konusunda ki birçok Efendi, itaat ettirmenin temel yolunun kırbaçtan geçtiğini düşünse de, öyle değil. Köle nasıl eğitilir, köleye nasıl davranılır diye buraya bakıyorsan zaten boşver. Köleye verilen emirlerde; komutun içeriği kadar, emretme biçimi de çok önemlidir.
İnsanların BDSM’e korkunç gözlerle bakması ve kölenin istismara uğradığını düşünmesinin temel sebebi de bu aslında. İnsanların böyle düşünmesini, uzaktan BDSM’i bu şekilde görmesini normal karşılamalıyız.
Çünkü insanlar genelde olaylara empati kurarak bakar. Olayları olduğu gibi değil, olay kahramanlarının yerine kendini koyarak düşünür. Bu empati yeteneğimiz de bizi hayvanlardan ayıran diğer bir özelliğimiz, insanların bunu yapması normal yani.
Fakat, birçok çeşit insan var ve bu insanların arasında kimisi diğerlerine göre itaat etmeye meyilli ve gönüllü olabiliyor.

Fakat az önce de dediğim gibi, zor kullanarak itaat ettirildikleri düşüncesi hakim genelde.
Bunun da esas sebebi, ilk satırda yazanlar.
Oysa ki Efendi; ses tonu, mimikleri ve sözleri ile yönetmeli köleyi, kırbacını göstererek değil.
Bu satırlar, köleye nasıl davranılır sorusuna cevap olmasa da, bazı ipuçları verebilir.

Köleniz ile olan görüşmelerinizde, ses tonunuzu kullanın.
Onun farklı ses tonlarına verdiği reaksiyonu ölçün.
Bir seansınızda gözlerini kapatıp; kızgın, sakin, rahat, net, sıkılmış gibi, farklı tonları vurgulayın cümlelerinizde ve onun tepkisini ölçün. Tüm tespitlerinizi not etmeye özen gösterin.

Sessizliği de kullanın.
Sessizlik, zaman zaman huzur verici, zaman zaman tedirgin edici olabilir.
Konuşmadan ve cevap vermeden, gözlerinizle ve daha önce eğer öğrettiyseniz, el işaretlerinizle komut verin.
Bu sessiz geçen seansında, köle üzerindeki tepkilerini ölçün ve aradaki farkları kendiniz için listeleyin ve bir kenara kaldırın. Bu listeye daha sonra, yalnız başınıza kaldığınızda göz atmak isteyebilirsiniz ve bir sonraki görüşmeyi bu bilgiler doğrultusunda dizayn edersiniz.

Sesinize ve vücut dilinize hakim olun.
BDSM eğitimi için, önce kendinize hakim olun, sonra kölenize hakim olun.
Hakimiyet, iddia edildiği kadar kolay değildir çoğu zaman, itaatkar buna hazır ve istekli olsa bile. Köle nasıl eğitilir konusuna tek bir yazı ile vakıf olamayacağınız ortada; fakat kölenizin üzerinde ses tonunuz ve vücut dilinizi kullanmak iyi bir başlangıç

Sevgiler.
Önceki İçerikİlk Buluşma ve Sonrası
Sonraki İçerikNefes al, tut, ver!
İlişkilerimde zihinsel ve fiziksel dominasyonun olması gerektiğini düşünen biriyim. 2008-2009 yıllarından bu yana BDSM içerikli ilişkiler kuruyorum. Birçoğunuz gibi, ben de dışarıda bu yönünü belli etmeyenlerdenim. Yaşadığımız toplum, çıplak heykellere taşlar ve sopalarla saldıran bir toplum maalesef, anlamalarını beklememiz en iyi ihtimalle aptallık olur.