Özgürlük

4

Özgürlük, hepimizin 18 yaşına geldiğinde tamamıyla kavuşulacağını sandığımız o sihirli olgu.

Zaman geçer 18 yaşına gelinir girilir bitirilir ve bir kısım insan “özgürüm lan ben artık” der ve takribi 19-20 hatta 21 yaşına dek, bu yanılsama onda devam eder. Bilirsiniz o ergen triplerini.

  • “özgürüm abi ben”
  • “benim kararlarım benim hayatım”
  • “kimse bana karışamaz yea”

Falan falan.

Fakat yaş kemale ermeye başlar ve kişi fark eder ki; kararlarımız bizim değil, sistemin içinde dönen hamsterlardan farksızız. Bize öğretilen, işte senin hayatın senin özgürlüğün budur diye dayatılan şeyleri, kendi isteklerimiz ve arzularımız sanar, bir matrixin içinde mal mal hareketler yaparız.

19-20 yaşındaki bireyin bunu kavrayamamasını ve iki lafından üçünün “özgürüm ben” olmasını nispeten anlayabiliyorum; fakat 30’undan sonra artık bu serzeniş garip duruyor. Aslında dikkat ederseniz, oran olarak bu konuda kadınlar daha yukarıda. “Bir erkeğe ihtiyacım yok” söylemi, kitap okurken birden onlara vahiyle falan gelen, “özgürüm ben” hissi. He özgürsün, he ihtiyacın yok.

On binlerce yıldır kadınlar, erkeklere verdiler gazı.

  • Sen avcısın dediler, saldılar ormana,
  • Sen savaşçısın dediler, saldılar meydana,
  • Sen ailene bakmakla yükümlüsün dediler, saldılar fabrikaya

Son 50 yıldır akıllarına geldi erkeklere ihtiyaçları olmadıkları. Ya bin yıl önce diyeydin ya böyle, yok o zaman bi’ ton savaş vardı di mi.

Özgürlük kutsal kavramdır, önemli olgudur, cicidir, şöyledir ve böyledir; fakat lakinki öyle değildir. Hakkınızda negatif ya da pozitif yorum yapıldığında, benim hayatım yeaa deme özgürlüğünüzü aslında 16 yaşında kaybettiniz, “çocuk o daha ya normal” diye hoşgörü dönemlerini bitirdiniz, büyüyün ve yapılan yorumdan hayatınıza dair önemli bir şeyler kapmayı deneyin, her fikir önemlidir. 20 ile 30 arasında koca bir 10 yıl var ve 20 yaşında kabul edilen davranışlarınız, 30 yaşında göze batar. Değil bir BDSM ilişkisi kurmayı, olur olmaz her durumu, özgürlüğüne bağlamaya kalkan biri ile, çişe gitmeyi dahi tekrar düşünmelisiniz. Sonuçta onun çişi onun kararı.

Sevgiler,
ya da sevgisiz köpekler.

Önceki İçerikBir Aşağılama Yöntemi Olarak: Kese Kağıdı
Sonraki İçerikTürkiye’deki BDSM’de Pygmalion’giller
İlişkilerimde zihinsel ve fiziksel dominasyonun olması gerektiğini düşünen biriyim. 2008-2009 yıllarından bu yana BDSM içerikli ilişkiler kuruyorum. Birçoğunuz gibi, ben de dışarıda bu yönünü belli etmeyenlerdenim. Yaşadığımız toplum, çıplak heykellere taşlar ve sopalarla saldıran bir toplum maalesef, anlamalarını beklememiz en iyi ihtimalle aptallık olur.