Pet Play Nedir?

2

Pet play’de itaatkar, bir hayvanın rolünü üstlenir. Seçilen hayvan gibi giydirilir ve ona uygun davranışlar beklenir. Bu hayvanın rolünü üstlenen köle, hayvanın rolünü fantezi dünyasında geliştirip bir zevk elde eder ya da etmez; fakat bu sahnenin eğitici bir durumu da her zaman olmasa da genelde vardır.

Tıpkı DDLG nedir başlıklı yazımdaki gibi BDSM’in bir alt kültürüdür.

Peki Pet play neden yapılır?

Bir kısıtlayıcı olarak kullanılabilir. Örneğin, konuşma yetisi elinden alınıp, bir kedi gibi davranması beklenen köleden sadece; mimik, vücut dili ve “meow” sesleri ve mırıltıları ile derdini anlatması istenebilir.

Tek kelimelik ya da basit komutları öğretmek için uygun ambiansı yaratmayı sağlayabilir.
Örneğin; otur, kalk, koş, bekle, ye, gibi basit komutları öğretirken bir petplay sahnesi kurgularsanız, kölenin bunları alması çok daha kolay olacaktır. Odaklanması artacaktır.


Aşağılayıcı olarak kullanılabilir. Petplay genelde şirin hayvanlardan seçilip, göze hitap eden bir rol oyunu olsa da, bu köleyi aşağılamak ya da cezalandırmak için de pekâla kullanılabilir.
Örneğin; yemeğini ellerini kullanmadan bir kaptan yemesi ya da tuvalet ihtiyacını kedi kumunda gidermesi gibi.

Genelde şirin hayvanlar seçilir demişken, evet genelde kedi, köpek vb. hayvanlar tercih edilir. Aslında petplay’de köpek rolünün üstlenilmesi ile köleyi tasmalamak bir noktada birbirleri ile bağlantılıdır.
İyi eğitimli bir köpeğin, komut beklerken sahibinin gözlerine bakışı ve bekleyişi bir Efendi için muazzam bir sahnedir. İtaat eğitiminin bir noktasında petplay sahnelerinin kullanılması ilişki için yararlı olabilir.

evcil hayvan oyunu

Kullanılan Petplay malzemeleri nelerdir?

Anal yola takılan kuyruklar, tasmalar, tasmaların ucuna takılan ziller, parmakları kullanamamaları için parmaksız bütün eldivenler, peluş vücut giysileri, yüz boyaları, takma kulaklar vb.

Tüm bunların yanı sıra güvenlik her zaman önemlidir.
Bir iki tadımdan bir şey olacağını düşünmüyor olsam da, yine de köleye gerçek hayvan mamalarından yedirmemeye özen gösterin, insanlar ve hayvanların sindirim sistemlerinin farklı olduğunu unutmayın.

Elektrikli ya da iğneli tasmalardan uzak durun, vücudun belli noktalarına düşük voltajda elektrikler verilmesinde bir sakınca görmüyor olabilirsiniz; fakat boyuna gelen elektriği kullanmamaya çalışın. Köle, siz hor kullanın diye yanınızda değil.

Eğer onu bir kulübeye koyacaksanız, mutlaka içinde rahat hareket edebilecek kadar geniş bir yer olduğundan emin olun ve çok uzun süreler köleyi orada tutmamaya çalışın.

Pet play nedir?
Her şeyden önce bir petplay sahnesinde eğlenmeye bakın, görüşmelerinizin tamamının sert geçmesine gerek yok, bu ikinizin de gülebileceği görüşmelerden biri olsun.

Pet play gibi BDSM terimlerinin detaylarına blogun kalanından ulaşabilirsiniz.

Sevgiler.

Bu yazıya artık Spotifyüzerinden ulaşabilirsin!

Önceki İçerikBDSM’de Motivasyon ve Hedef
Sonraki İçerikSiktirin Gidin
İlişkilerimde zihinsel ve fiziksel dominasyonun olması gerektiğini düşünen biriyim. 2008-2009 yıllarından bu yana BDSM içerikli ilişkiler kuruyorum. Birçoğunuz gibi, ben de dışarıda bu yönünü belli etmeyenlerdenim. Yaşadığımız toplum, çıplak heykellere taşlar ve sopalarla saldıran bir toplum maalesef, anlamalarını beklememiz en iyi ihtimalle aptallık olur.