Sahip Olmanız Gereken BDSM Malzemeleri

4

Daha önce BDSM malzemeleri hakkında birkaç yazı kalem almıştım. Bir BDSM ilişkisine başlamak istediğinizde ve bunun hakkında araştırmalar yapmaya başladığınızda, bazı spesifik materyaller gözünüze çarpacak. Alışverişe başlamak istediğinizde ise alternatiflerin derya deniz olduğu bir mecraya girmiş olacaksınız. Başlangıç için birkaç materyali edinmeniz iyi olabilir, şimdi bunların ne olduğunu ve kullanım alanlarını listeleyelim.

1- Tasma

Tasma, bir BDSM ilişkisinde hem işlevsellik hem sembolik açıdan oldukça önemli bir yere sahiptir. Köleyi Tasmalamak başlıklı yazımda detaylarından bahsettim. Tasmaların oldukça geniş bir ürün çeşitliliği var. Soft bir ilişki mi kurmak istiyorsunuz, daha sert bir ilişki mi kurmak istiyorsunuz bunu yansıtacak ilk nesneniz kullanacağınız tasma olacaktır. Salt hakimiyet kurup, tavizsiz bir ilişkiye başlamak istediğiniz; pembiş, şirin, tatlı tasmalar kullanmak istemezsiniz.

-2 Kelepçeler

Metal ve deri kelepçeler olarak ikiye ayrılıyor, kelepçeler bir de deri görünümlü kumaşımsı ne olduğu belli olmayan kelepçeler de var. Kelepçeler yerine ipleri kullanmak isteyebilirsiniz fakat “bondage” konusunda biraz tecrübe kazanana kadar. Esaret kısmını kelepçeler ile çözmeyi düşünmeniz yararınıza olabilir. Bu arada kelepçeleri gidip de bir sexshoptan almayın, fahiş fiyatlar. Asker/polis malzemesi satan bir mağazadan temin etmeniz, bütçeniz açısından daha iyi olacaktır. Kalan bütçeyi daha faydalı malzemelerde kullanırsınız.

-3 Ağız Topu

Ağız topu, sessizlik sağlamak istediğinizde kullanacağınız en efektif nesnedir. Tabii ki bunun yerine; bant, kravat vb bir şey ile de kapatabilirsiniz ağzı fakat estetiğin de mühim olduğunu unutmamak da fayda var. Ağız topu kullanmadan sessiz kalabilmek başlıklı yazımda ağız topu öncesi ve sonrası hakkında birçok konudan bahsettim. Bu arada ağız topu için 5 TL’den başlayan enteresan fiyatlar mevcut, pek mümkün olmayacaktır ağzı kapatmak onlarla, çeneden ya da baştan destekleyen/kavrayan modellere bakmakta fayda var.

-4 İpler

İpler; bondage ve shibari hakkında zibil kadar yazı yazdım buraya bunun detaylarına burada inmeyeceğim ama kelepçeleri kullanırken bir yandan esaret için ipleri deneyimlemeye başlamak isteyebilirsiniz. Elinizin altında bulunması yararınıza.

-5 Klipsler

Meme klipsleri acı vermeye başlarken kullanmak isteyeceğiniz, buna ilk adım niteliğindeki materyallerdendir. Bunlar yerine tabii ki mandalları da kullanmayı tercih edebilirsiniz. Klips kelepçe, tasma gibi direkt ciltle teması olan nesneleri kullanırken özellikle alerji, hassasiyet durumlarına dikkat etmek gerekecektir.

Anal plug, dildo, vibrator, tail gibi BDSM malzemelerinin kişiye özel olmasında ekstra fayda var, söz konusu itaatkarın bu nesneleri kendine ait olacak şekilde temin edip, steril şekilde muhafaza etmesi sürdürülebilirlik açısından önemli.

Sevgiler.

Önceki İçerikKişisel Gelişememe
Sonraki İçerikBir Aşağılama Yöntemi Olarak: Kese Kağıdı
İlişkilerimde zihinsel ve fiziksel dominasyonun olması gerektiğini düşünen biriyim. 2008-2009 yıllarından bu yana BDSM içerikli ilişkiler kuruyorum. Birçoğunuz gibi, ben de dışarıda bu yönünü belli etmeyenlerdenim. Yaşadığımız toplum, çıplak heykellere taşlar ve sopalarla saldıran bir toplum maalesef, anlamalarını beklememiz en iyi ihtimalle aptallık olur.