Sapyoseksüel Birinin BDSM’e Yaklaşımı

1

Sapyoseksüel ne demektir?

Birinin; entelektüel birikimi, mizah anlayışı, hızlı ve doğru kararlar verebilmesi ve olayları yorumlayış şeklinin büyük etki oynadığı, kısacası zekadan etkilenme, haz alma durumudur.

Sapyoseksüel aslında güce tapar, bilgi güçtür, bu bilgiye sahip kişiye hayranlık duyar. Güce tapan herkes mi sapyoseksüeldir? Hayır. Bu kişilerin gücü nasıl tanımladığı ile alakalı olan bir durum. Kişi için gücün tanımı, zeka ve bilgi birikimi ise evet ya da güç onun için para ile ölçülüyorsa, sapyoseksüel değil gold digger olma yolunda ilerleyecektir.

Tabi sapyoseksüel kişilikler, zekaya ve bilgiye hayranlık duyarken yani bunu yaparken bir yandan da kendi zekalarını överler. Çünkü aptal birinin bilgiye hayranlık duyamayacağını düşünürler. Bu kısmen doğrudur da, aktarılan bilgiyi almak ve bunu anlamak için zeka pırıltısına ihtiyaç vardır, evet.

Öte yandan bir konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak, özgüveni de beraberinde getirir ve özgüven seksi bir şeydir.

Gözlemlerime dayanarak söylüyorum, köle adaylarının her birinin altında sapiosexual bir kişilik yatıyor.
Fiziksel güce tapma bir süre sonra yeterliliğini kaybediyor. Efendisinin bilgi birikimi, olaylara bakışı, çözüm şekli gibi etkenleri, bilinçli ya da bilinçsiz bir şekilde ölçüp tartıp ona olan hayranlığı, zekasına olan hayranlığa doğru evriliyor.

Peki bu konuda zeka ve entelektüel birikim her şey midir? Başlı başına seksi olmaya yeter mi?
Öyle olsaydı Stephen Hawking dünyanın en seksi adamı olurdu.

Eğer saygı duyulamayacak bir zekaya sahip ise ya da kendinizden daha aptal olduğunu düşünüyorsanız, zaten bu ilişki bir süre sonra bitiyor.

Dominant, zeki olmak ve kendini geliştirmek zorunda değil; ama Dominant olmak zorunda da değil, siktirsin gitsin, instagramda araba anahtarı fotoğrafı paylaşsın.
Sevgiler.

Köle adayı