Yönetme Sanatı

1
     Bu bir sanat bilemedin zanaattır. İcra eden efendiye nazaran sanatçıdır. Bir kişiyi yönetmek var yönetmek var. İş yerindeki maaşını ödediğin sekreterini yönetmek gibi bir şey değil bu. Yönetmek kaba kuvvet kullanmak, bağırmak, aşağılamakta değil. İyi bir yönetici yönetilenlerin seviyesine inebilen hayata onların gözünden de bakabilen empati yapabilen kişidir. Nasıl bir tepki alabileceğini önceden kestiren, iyi bir satranç oyuncusudur. Yönettiği kişileri çok iyi tanıyandır. Yoksa ne olduğunu bilmediğiniz bir kişiyi zaten yönetemezsiniz. 
    Yönetmek cezaları, ödülleri, üslubundaki vurguları, vücut dilini zamanında ve yerinde kullanmaktan geçer ve yönetici kişi güven kazanmak zorundadır. Güven yoksa itaat olmaz, itaat olmayan yerde bağlılık olmaz. Bunların olmadığı bir yerde ise hiç bir bok olmaz.
Yöneten kişi kesinlikle yönetilenlerin sosyal hayatını, geleceğini, ailesini ve daha bir çok unsuru, uyguladığı emirler karşısında karşılaşacağı durumu önceden kestirmek zorundadır. Geleceğine kötü yönde etki edecek emirler vermemelidir. Unutmamak lazım ki, kişinin Efendisine teslim oluşu, onu iyi yönde etkileyebilmesi içindir.


     Bdsm içinde de yönetmek önemli bir konudur. Yalnız asla yöneten yani Master  hakaretler savuran, karşısındakini aşağılayan ve sürekli emirler yağdıran kişi değildir. 
Bu kişiler maalesef, internetin bilgi çöplüğüne giriş yapmış. “Bdsm diye bir olay varmış, ben kadına çök diyeceğim çökecek. Güzel güzel….” diyerek olaya atılmış.
Egolarını tatmin etmek için seçtiği bu yolda, kişinin geleceğini, fiziğini, psikolojisini bir zerre dahi umursamamış veya umursamayacak olan kişilerdir.
Bu insanlara bu Master sıfatını kimse vermemiş, bu ünvanı tamamen 0 deneyim ile kendi kendilerine yakıştırmışlardır.
Eh onlar öyle uygun gördüyse…

Kısacası yönetmek bir sanattır.

 Yönetici olaya sanatkar edası ile bakarsa her zaman ahenk sağlanır.
 

Sevgiler.

Önceki İçerikBDSM’de Ödül Yöntemi
Sonraki İçerikEğitim Şekilleri
İlişkilerimde zihinsel ve fiziksel dominasyonun olması gerektiğini düşünen biriyim. 2008-2009 yıllarından bu yana BDSM içerikli ilişkiler kuruyorum. Birçoğunuz gibi, ben de dışarıda bu yönünü belli etmeyenlerdenim. Yaşadığımız toplum, çıplak heykellere taşlar ve sopalarla saldıran bir toplum maalesef, anlamalarını beklememiz en iyi ihtimalle aptallık olur.